1 marca 2016 r. – Dzień Żołnierzy Wyklętych – Niezłomnych

W tym szczególnym dniu pamięci o Żołnierzach Niezłomnych  uczniowie klas I – III udali się w podróż  śladami historii Żołnierzy Niezłomnych.  Pan Piotr Agatowski – tato jednej z uczennic  – przygotował ciekawą prezentację multimedialną.
Najpierw klasy pierwsze o godz. 8:30 zgromadziły się w sali widowiskowej. Spotkanie rozpoczęto wspólną modlitwą w intencji wszystkich walczących o wolność naszej Ojczyzny, a szczególnie za Żołnierzy Niezłomnych, następnie przy akompaniamencie fortepianu odśpiewano  hymn narodowy, którego śpiew wprowadził uczniów w podniosłą atmosferę, w której przenieśli się oni do  powojennej Polski, by poznać dzieje  poległych w jej obronie.
Pan Piotr Agatowski przygotował interesującą prezentację multimedialną z archiwalnymi zdjęciami na temat Żołnierzy Wyklętych. Przybliżył uczniom.  czym jest dla młodego człowieka Ojczyzna, wyjaśnił znaczenie słów naród, kraj. Wytłumaczył, dlaczego po wojnie żołnierze AK musieli się ukrywać po lasach, uciekać nocą do nowych kryjówek.
W interesujący sposób  pan Agatowski  przedstawił wybitną bohaterkę tamtych czasów –  harcerkę o pseudonimie „ Inka”, która w ostatnim liście do swojej Babci napisała „zachowałam się  jak trzeba”.
Zakończył ciekawą piosenką zespołu rapującego o Żołnierzach Wyklętych.
Na koniec padło pytanie do uczniów: Czy gdyby trzeba było bronić dzisiaj Polski, czy walczyliby z takim samym bohaterstwem w obronie Ojczyzny?
Na to pytanie musi sobie odpowiedzieć każdy z nas…