25 lat minęło … jak jeden rok „Tak szybko mijały chwile, tak pięknie mijał czas!”

25-lecie_2015_201613

25 lat minęło … jak jeden rok

„Tak szybko mijały chwile, tak pięknie mijał czas!”

W piątek 2 października szkolna społeczność miała okazję aż dwa razy obejrzeć program artystyczny poświęcony historii szkoły przygotowany przez klasę 6 a. Siły tej klasy wsparli młodsi koledzy i koleżanki, którzy przyjęli trud wykonania tańców – były to zespoły klasy 3b, 5a i 5b.
Scenariusz zapraszał do podróży w czasie, ukazywał teminione lata w perspektywie wydarzeń jednego roku szkolnego. Każdy miesiąc w szkole przynosi nowe atrakcje i nowe wyzwania.
Oto po wakacjach spotyka się ze swoją wychowawczynią (w tej roli Jadwiga Konikiewicz) klasa, na pierwszej lekcji ogląda dawną kronikę szkoły i zaczyna badanie przeszłości… Wkrótce uczniowie błyszczą wiedzą o szkole na ul. Idzikowskiego – popularnym Idziku. Poznają losy budowy nowego kompleksu na Kabatach. Wiedzą już, która Siostra uczy tu najdłużej, które Panie pracują od lat, a nawet to, która uczennica sprzed lat uczy je teraz na Kabatach.
Jednocześnie każdy miesiąc niesie nowy obrazek z życia szkoły – wspomnienie balu, patriotycznych akademii na 11 Listopada, Wigilii szkolnych, karnawału, sprawdzianu szóstoklasisty, Dnia Matki, pikniku, zakończenia roku szkolnego i pożegnania klas szóstych.
Zmienną atmosferę tworzyła piękna oprawa muzyczna –wspólnie śpiewana wesoła piosenka o zaletach przerwy, wspomnienie otwarcia hali sportowej z przebojem o piłce, piosenka poetycka o Polsce do słów A. Słonimskiego duetu Julia Podsiadło i Natalia Oxley oraz utwór
M. Grechuty „Świecie mój” w pięknym, solowym wykonaniu Małgosi Mikołajczyk. Finałowa piosenka poświęcona historii szkoły sąsiadowała z prezentacją archiwalnych fotografii. Publiczność ze wzruszeniem zobaczyła podwórko na Idziku, kontener na szkolnym podwórku, wreszcie dźwigi budowlane na kabackiej działce. Rosnące mury szkoły, wkrótce nowe – już kabackie – uroczystości i wielką osobowość – Dobrego Anioła szkoły śp. ks. Władysława Ciszewskiego. Wielką atrakcją widowiska były tańce – polka w wykonaniu kl. 3b, cza-cza kl. 5a, wzruszający krakowiak kl. 5b.
Oprawę muzyczną przygotowała z uczniami pani Anna Skrzypek, dekoracja była dziełem pani Jolanty Frieze, tańce prowadziła pani Joanna Dziedzianowicz – Ryttel, scenariusz opracowała i czuwała nad całością Barbara Skowron.
Program przyjęty został z ogromnym zainteresowaniem, najmłodsi po przedstawieniu znali wiele informacji z historii swojej szkoły.
Uczniowie zaśpiewali na koniec szczerze i z zapałem: „Życzymy dzisiaj szkole, by stała wiele lat, by tak służyła innym, jak pomagała nam!”

er mattis, pulvinar dapibus leo. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.