8 grudnia – Dzień Maryi Niepokalanej

mama-maryja-niepokalana-2

Dzień 8 grudnia nasza społeczność zawsze przeżywa w sposób szczególny.

Modlitwa i uwielbienie Maryi za łaski okazane polskiemu społeczeństwu, wdzięczność za dzieła i pracę Sióstr noszących imię Niepokalanej, za obecność Maryi w naszym życiu.

Dzień ten rozpoczyna się uroczystą Mszą św., pełną radości modlitwą do Niepokalanej. Po zakończeniu liturgii głos tradycyjnie zabrali przedstawiciele Rodziców, by podziękować Siostrom Niepokalankom za ich powołanie realizowane każdego dnia z dziećmi i ich rodzicami. Pani Anna Wojczakowska skierowała do Grona Sióstr następujące słowa życzeń:

Siostry, dziatwa, rodzice – wielce się radują
W Święto Matki Najświętszej i Niepokalanej
Najpiękniejsze modlitwy Jej ofiarowują
I bijące swe serca – wszystko tylko dla Niej.

A Ona pokochała nas, jak Swego Syna
I Wam, Siostrom, wskazała cudowne przesłanie,
By tu stała się wielka i piękna Rodzina,
Która spełni zakonne Wasze powołanie.

Dziś składamy najszczersze wyrazy wdzięczności
za uczucia miłości nam okazywane
i niech Bóg będzie źródłem największej radości
dla Was – Niepokalanki – Siostrzyczki Kochane.

Słowa te wszyscy obecni potwierdzili gorącymi brawami i śpiewem. Wzruszone Siostry przyjęły od dzieci kwiaty i upominki. Był to początek dnia pełnego słów uznania i życzeń skierowanych pod adresem każdej z Sióstr.
W tym roku także nauczycielskie życzenia były rymowane.

„Dzień skraca się coraz bardziej, świat czeka na przyjście Pana
i wtedy w płomyku świecy nadchodzi Niepokalana.
Z siostrami w białych habitach w skromnej ławeczce siada
i w murach z brązowej cegły człowiecze serca bada.

Serca młode i młodsze w cieple Jej oczu się grzeją,
czują, że tutaj panuje Bóg z niegasnącą nadzieją.
Dziś biegną życzenia do Was – Niepokalanej Dziewczyny,
by w zagonionym świecie wyprosić Wam pomoc Dzieciny.

By Pani Niepokalana z ławeczki swojej wspierała
i Owoc swojego życia w dłonie z ufnością Wam dała.
Niech Matka wciąż błogosławi, uprosi u Swego Syna,
by świtem dzień rozpoczęty był niczym ŁASKI GODZINA.”

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny jest najpiękniejszym Dniem Maryi celebrowanym w naszej szkole. To dzień wyjątkowy, któremu z Nieba przygląda się Maryja, a z Nią bł. Marcelina i wiele pokoleń niepokalanek chwalących Pana i Maryję już w wieczności.

Godzina Łaski 2016

„W dziejach Kościoła liczne i pociągające są przykłady świętości osób,
które szły za Jezusem, „trzymając się ręki Maryi”.
św.Urszula Ledóchowska

W dniu 8 grudnia pomiędzy godziną 12 a 13 Maryja w sposób szczególny wysłuchuje modlitwy. Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

„Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki tej modlitwie ześlę  wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia.”

Te informacje przekazał  zebranym na modlitwie w kaplicy o godzinie 12 ksiądz kapelan. Rozpoczęła się  godzina trwania przed Najświętszym Sakramentem i Maryją Niepokalaną. Uczniowie przychodzili  do kaplicy klasami na 20-25  minut. Obecna była także duża grupa rodziców.