Adwentowe czuwanie – rekolekcje klas 1-3

rekolekcje_1_3_2015_2016_gb01

Adwentowe  czuwanie  – rekolekcje klas 1-3

W piątek 11 grudnia klasy 1-3 przeżywały rekolekcje adwentowe, które  prowadził franciszkanin z Niepokalanowa, o. Piotr Socha. Dzień rozpoczął się od wspólnej porannej modlitwy w kaplicy. Następnie dzieci obejrzały film pt. „Modliszka, która nie umie się modlić”.
Kolejnym punktem dnia była nauka rekolekcyjna. Ojciec Piotr w sposób niezwykle interesujący przedstawił dzieciom historię powstania świata. Należy podkreślić, że scenki i podkład muzyczny przygotowany przez  rekolekcjonistę spowodował, że dzieci oraz nauczyciele mogli przez pół godziny poczuć się, jak w prawdziwym ogrodzie Eden. Po nauce rekolekcyjnej uczniowie udali się do swoich klas, aby przygotować prezent dla Jezusa. Dzieci z ogromną radością, miłością i zaangażowaniem wykonywały swoje zadanie. Powstały różnorodne prace. Najwięcej było laurek dla Bożej Dzieciny. Wykonane prezenty dzieci zaniosły do kaplicy. Tam odbyło się uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Podczas adoracji każda klasa wraz z wychowawcą podchodziła do ołtarza, aby tam każde dziecko mogło złożyć do pustego jeszcze żłobka swój samodzielnie wykonany prezent. W tym czasie było dużo śpiewu i ruchu. Później wszyscy udali się na obiad i rekreację, aby wzmocnić się przed najważniejszym punktem dnia , czyli Eucharystią.
Msza św. sprawowana była za wszystkich uczestników rekolekcji. O. Piotr po komunii udzielił dzieciom indywidualnego błogosławieństwa, poprzez nałożenie rąk na ich głowy. Na zakończenie wspólnota szkolna klas 1-3 podziękowała ojcu rekolekcjoniście za przeprowadzone rekolekcje. Ojciec Piotr też miał dla wszystkich prezenty od Matki Bożej z Niepokalanowa. Wszystkie dzieci, jak i nauczyciele otrzymali je w białych kopertach, ozdobionych niebieską kokardką. Koperty należało otworzyć dopiero w domu. W środku znajdowały się: książeczka o Rycerstwie Niepokalanej, Cudowny medalik, oraz naklejki z Maryją. Z pewnością był to dzień bogaty duchowo.
POWRÓT