Adwentowe czuwanie – rekolekcje klas 4-6

rekolekcje_4_6_2015_2016_r102

Adwentowe  czuwanie  – rekolekcje klas 4-6

W piątek 18 grudnia klasy  starsze przeżywały swój adwentowy dzień  skupienia. Poprowadził go  franciszkanin z Niepokalanowa o. Piotr Socha, który  tydzień wcześniej  odwiedził szkołę i nauczał  klasy 1- 3.
Dzień ten rozpoczął się wspólną modlitwą, po czym wszystkie klasy obejrzały w swoich salach fragment filmu pt. „Listy do Boga”. 45-minutowy fragment  filmu bardzo zaintrygował uczniów. Chociaż nadszedł czas śniadania,  niechętnie  opuścili swoje klasy. Co ich tak zainteresowało w amerykańskim   obrazie? Film przedstawia historię ośmiolatka, który  zmaga się  z rakiem. Choroba  zaatakowała  mózg, chłopiec przeszedł operację i chemioterapię. Jednak z innego powodu  staje się bohaterem – o wszystkim, co przeżywa, pisze listy do Boga i je … wysyła. Niepozorne koperty narobiły zamieszania  w całym miasteczku i zmieniły życie  wielu osobom.
O godzinie 10 klasy czwarte i piąte  spotkały się w kaplicy  na nauce rekolekcyjnej, a szóste pochyliły się  nad własnymi  listami do Boga. Praca  pochłonęła  uczniów, ich listy były różne – jedni rozpisali się, inni  przekazali krótsze refleksje. Wkrótce nastąpiła wymiana – starsi wysłuchali nauki, młodsi pisali swoje listy.
Ojciec Piotr w ciekawy sposób przekazał uczniom pojęcie relacji  z Bogiem i przygotowania  na spotkanie  z Nim. Walizka  wypełniona wszelkim ziemskim dobrem – dyplomami, książkami, wyrazami  sympatii i osiągnięć – okazała  się pusta i bezwartościowa. Uczestnicy rekolekcji szybko odpowiedzieli  na pytanie „Co z naszego życia zabieramy na spotkanie z Bogiem?”
Podczas  modlitwy uwielbienia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie uczniowie złożyli  swój dar  dla Jezusa –  były to  listy napisane wcześniej  w klasach. Oddali Bogu sprawy bliskie swojemu  sercu, powierzyli problemy swych rodzin.
Uwieńczeniem rekolekcji była Eucharystia zakończona specjalnym błogosławieństwem z nałożeniem rąk, wypełniona modlitwą, radosnym śpiewem zebranych, uwielbiających wspólnie  Boga. Każdy uczestnik  otrzymał  na koniec  dar z Niepokalanowa  – przewiązany niebieską wstążką pakunek, który miał być otworzony  dopiero w zaciszu  domu.
Uczestnicy  serdecznie podziękowali  za ten dzień ojcu rekolekcjoniście. To był czas  dobrze i owocnie spędzony.
POWRÓT