Bal Jesienny

11-21-9y4u1816

Bal jesienny w relacjach uczestników – Błażeja i Szymona z 4a

W dniu 21 listopada w naszej szkole odbył się tradycyjny Bal Jesienny.

Impreza przeprowadzona została w sali widowiskowej, gdzie od 9 do południa bawiły się klasy 1-3, a od 13 do 16.15 sala należała do uczniów z klas 4-6. Tym razem dekoracja była dziełem klasy 6b, która wykonała ją pod artystycznym okiem pani Małgorzaty Milka. Nastrój jesieni podkreślały dynie i ciepła kolorystyka. Oddajmy jednak głos chłopcom.

„Na balu klas 4-6 bawiliśmy się świetnie. Dwoje wodzirejów wymyślało i proponowało ciekawe zabawy. Na początku wszyscy przeszli wokół sali, aby zaprezentować przygotowane na bal stroje. Następnie każda klasa wykonała swój taniec. Czwarta a jako myśliwi, którzy łapią zające i lisy wykonała taniec do szybkiej muzyki, szósta a przypomniała, jak kiedyś bawili się w przedszkolu, a szósta c trochę pośmiała się ze swojego wyglądu stracha na wróble. Z klasą szóstą b zatańczyły szczotki i miotły. Klasa czwarta c przygotowała taniec liści, a w czwartej b zrobiło się wesoło za sprawą wilka zapatrzonego w „te oczy zielone”. Barwne korowody klas piątych dopełniły obrazu – zwierzęta z piątej a i owocowa sałatka piątej b zrobiły swoje – na balu było bardzo wesoło!

Po tańcach było trochę zabawy dowolnej – niektórzy tańczyli, inni odbijali z kolegami baloniki. W połowie balu była przerwa na jedzenie i wszystkie klasy przeszły do jadalni. Na stole oczekiwała słodka przekąska, napoje i owoce.

Po przerwie zaczęła się zabawa, kto szybciej złapie pomarańczę, w której dziewczyny rywalizowały z chłopcami. W klasach czwartych wygrali chłopcy, w piątych również oni, jednak honor dziewczyn uratowały koleżanki z klas szóstych. Po tym czasie tańczyliśmy tańce lednickie takie jak „Jestem twój. Zbaw mnie Panie”, „Tak tak Panie”, „Błogosławieni miłosierni”, „Jezu ufam Tobie”. Na koniec podziękowaliśmy wszystkim organizatorom, a oni dali nam naklejki.

Opinie? Pozytywne – każda klasa przygotowała ciekawe, różnorodne stroje, proponowano ciekawe zabawy, … po prostu bawiłem się dobrze.”