bal_k_4_6_2015_2016nv50

Bal w grodzie  Piastów

Wtorek  26 stycznia przebiegał pod znakiem karnawałowej zabawy. Już wcześniej klasa 6c pod kierunkiem pani Małgorzaty Milka przygotowała dekorację sali widowiskowej. Hasło tegorocznej zabawy – „W kraju Mieszka…” przełożyło się na interesujące historyczne elementy. Sala przenosiła uczestników w dawno minione czasy – nad jezioro w krainie Polan. W wiszącej  siatce połyskiwały wielkie ryby,  kolumny  porastała trzcina i tatarak, a na scenie widniała  sylwetka wału obronnego Biskupina.  Równie interesujące były elementy umieszczone na ścianach  – tam zawieszono  kosze chleba,  broń, ozdoby.

Rankiem  szkoła zaroiła się zatem od zjawiskowych Goplan, królewien, dam dworu, rycerzy, wojów, książąt pomiędzy którymi pomykali gdzie niegdzie prości wieśniacy i zakonnicy.
Młodsze klasy pląsały od godziny  9, kiedy to barwny korowód postaci wkroczył  na salę balową. Popłynęła  skoczna muzyka, wychowawcy otwarli bal strzałem papierowego konfetti. Atrakcją  był bufet, który jak zawsze smakował po skokach i harcach.
Klasy 4-6 rozpoczęły zabawę po czterech lekcjach  o 12.45. Wówczas  w sali balowej wspólnie z młodszymi  klasami złożyli  życzenia  księdzu kapelanowi, który obchodził swoje urodziny i imieniny. Dzieci podarowały księdzu  ogromne wspólne laurki oraz mniejsze klasowe. Wspólnie wyśpiewały 100 lat!
Wówczas wodzirej poprowadził zebrane klasy 4-6 w uroczystym  polonezie i bal  się rozpoczął. Wszystkie klasy zostały uwiecznione na fotografii z Biskupinem w tle. Tańce trwały ponad godzinę, gdy uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek  do jadalni. Po nim zabawa trwała jeszcze  niemal do  godziny 16. Bal  przebiegał w radosnej atmosferze i dał możliwość wspólnej,  radosnej zabawy.
POWRÓT