„Bóg się rodzi, moc truchleje…”

jaselka_2014_2015new28

„Bóg się rodzi, moc truchleje…”

Tradycją naszej szkoły jest już fakt, że wspólnota szkolna gromadzi się w ostatnią sobotę przed światami, by podziwiać Jasełka wystawiane przez uczniów klas trzecich. W tym roku nie mogło być inaczej. Jasełka bardzo piękne i radosne zgromadziły liczną widownię. Na scenie podziwiać można było aktorów z klasy IIIa i IIIb, którzy zostali przygotowani przez s. Robertę oraz panią Renatę Oleksiak. Jasełka z czasów powojennych wzbudziły zachwyt wśród zgromadzonych na sali. Można było zobaczyć scenę spisu ludności, scenę z Herodem, scenę wędrówki Maryi z Józefem w poszukiwaniu miejsca noclegowego w Betlejem. Dużo pozytywnych emocji wzbudził występ Cyganów oraz Żyda z kozłem, którzy udali się z wiernymi do groty narodzenia Jezusa. Do Nowonarodzonej Dzieciny przybyli liczni goście z całego globu ziemskiego: byli Chińczycy, Japończycy, Eskimosi, Afrykańczycy i wielu innych przedstawicieli poszczególnych nacji. Byli także możni władcy Polski Mieszko I, Władysław Jagiełło, Jan III Sobieski. Przybycie tych wszystkich gości było przesłaniem, że do Boga mogą przyjść wszyscy, Pan czeka na każdego i nikomu nie zamyka drzwi.

Po przedstawieniu przyszedł czas na życzenia świąteczne wspólnoty szkolnej. Rodzice mogli podzielić się opłatkiem i  złożyć sobie wzajemnie życzenia.

W tym dniu szkoła tętniła życiem i to nie tylko za sprawą Jasełek
i wspólnych życzeń. Szkolny korytarz na parterze pełen był stanowisk, gdzie można było nabyć domowe ciasta, paszteciki, pierożki oraz ozdoby na świąteczny stół i dekoracje do naszych domów.  Od tych pięknych  stroików i różnych ozdób nie sposób było oderwać oczu. Wielkie gratulacje dla Pań z Fundacji Zespołu Edukacyjnego, które przez miesiąc przygotowywały te wspaniałości dla nas wszystkich. Znakomitym wydarzeniem była sztafeta rodzinna na hali sportowej dla dzieci i rodziców z klas pierwszych i  sześciolatków z przedszkola.

Na zakończenie można było pokrzepić swoje ciało pysznym ciasteczkiem w kawiarence szkolnej. Rodzice klasy II b z uśmiechem na buzi i radościąw sercu obsługiwali każdego, kto miał życzenie skosztować szarlotki, sernika, strucla, babeczki i wielu innych ciast domowych przygotowanych przez rodziców.

Dziękujemy za ten piękny czas, spędzony w prawdziwie rodzinnej atmosferze pełnej pokoju i wzajemnej dobroci. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za aktywną obecność w szkole. Oczywiście ukłony kierujemy również w stronę nauczycieli i sióstr.

POWRÓT