British Day

dzien_brytyjski_2014_2015_new_w034

British Day

Dzień Brytyjski dla klas I-III w tym roku przypadł na dzień 17 lutego. Program dnia wypełniony był wieloma atrakcjami, takimi jak: terenowa gra i quiz z wiedzy o Wielkiej Brytanii ( w roli prowadzących i ekspertów  wystąpili uczniowie klas IIIa i IIIb ), konkurs plastyczny oraz prezentacja piosenek angielskich na sali widowiskowej. Wszystkie klasy pracowały również nad krzyżówką dotyczącą sportów zimowych i nie tylko, jak również redagowali prawdziwą kartę z Londynu.

Niewątpliwie najwięcej radosnych emocji i przeżyć dostarczyła gra terenowa, w której to uczniowie dzięki udzieleniu poprawnych odpowiedzi zdobywali kamyczki złota. Poszczególne zespoły zbierały „złoto” dla swoich klas, które później policzyły i podzieliły równo między siebie.

Uczniowie mieli również okazję, aby zaprezentować swoje piękne stroje, które szczególnie w tym roku zasługują na wielkie brawa!  Nie zabrakło dam dworu, gentelmanów, gości ze Szkocji, koronowanych głów czy samej Księżnej Kate! Swoim przybyciem zaszczycili nas również reprezentanci znanych klubów piłkarskich, bohaterowie literatury czy postacie symbolizujące Londyn. Dzięki Siostrom i Paniom pracującym w kuchni mieliśmy przyjemność zjeść prawdziwie królewskie śniadanie składające się z przepysznej herbaty, ciasteczek i prawdziwego angielskiego puddingu. Z niecierpliwością czekamy na obchody Dnia Brytyjskiego w następnym roku!

Serdecznie dziękujemy organizatorom, tego wspaniałego dnia, czyli naszym kochanym nauczycielom od angielskiego: Pani Kasi Łada, Pani Milenie Prochera i Panu Norbertowi Janc.