Chwile wzruszenia, czyli spotkanie z Małym Księciem

Screen Shot 2016-08-19 at 18.12.29

Chwile wzruszenia, czyli spotkanie z Małym Księciem

Koniec drugiego tygodnia nauki upłynął uczniom klas szóstych i piątych pod znakiem kina. W dniu 11 września nasi uczniowie obejrzeli nowy film animowany pt. „Mały Książę” (reż. Mark Osborne). Niezwykła, ponadczasowa opowieść doczekała się kolejnej interpretacji. Twórcy filmu zdecydowali się na ukazanie problemów współczesnego dziecka. W dyskusji po filmie uczniowie wskazywali na zagrożenia, jakie niesie wizja wychowania ukierunkowana jedynie na robienie przyszłej kariery. Wyścig szczurów, życie w stresie, terminarz na ścianie, mechaniczna nauka, stosy zeszytów ćwiczeń wypełnianych nawet w czasie wakacji – takie dzieciństwo ma współczesna bohaterka filmu. Poukładany świat albo chaos? Jest alternatywa – uczniowie przypomnieli (a niektórzy teraz poznali) przesłanie starej książeczki – „Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”. 

POWRÓT