Czas czuwania

roraty2016_1

Czas czuwania

27 listopada, czas start! Rozpoczęliśmy Adwent 2016. Jest to czas niepowtarzalny i …trudny. Dzień coraz krótszy, a tu do szkoły trzeba zdążyć na siódmą. W naszej kaplicy roratnie Msze odbywają się tradycyjnie dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki. Tradycyjnie już przyciągają dziesiątki uczniów i przedszkolaków (tym jeszcze trudniej wstać, więc ich mniej).

W tym roku wzrok skierowaliśmy w stronę Jasnej Góry, skąd od setek lat czuwa nad polskim narodem Czarna Madonna. Od września tego roku paulini na Jasnej Górze obchodzą trzechsetną rocznicę koronacji cudownego obrazu Matki Bożej, dlatego tegoroczne roraty opowiadały o tym niezwykłym miejscu. Uczestnicy mogli poznać dzieje obrazu, historię klasztoru, dowiedzieć się, skąd przywędrowali do Polski paulini. Ale przede wszystkim poznali rolę Maryi w dziejach naszej Ojczyzny i konkretnych osób.

Dodatkowym elementem tegorocznych rorat jest skarbona, do której dzieci mogą wrzucić swoje prośby do Maryi i podziękowania dla Niej. Na zakończenie rorat intencje dzieci trafią na Jasną Górę, do rąk samej Maryi.