„Czekam na Ciebie Jezu mój mały…”

rekolekcje_1_3_2014_201510

„Czekam na Ciebie Jezu mój mały…”

Adwent – czas radosnego oczekiwania na powtórne przyjście Pana na ziemię, czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia w naszej szkole jest obchodzony bardzo uroczyście. W każdy wtorek i czwartek siostry, uczniowie, nauczyciele oraz rodzice gromadzą się na Roratach, aby w ten sposób dać świadectwo swej gotowości i nieustannego oczekiwania na przyjście Pana. Dla uczniów zorganizowano rekolekcje adwentowe, aby poprzez chwilę zatrzymania się i refleksji,  przygotować serca na przyjścia Jezusa.

Rekolekcje klas młodszych poprowadził ojciec Michał Kubicz – dominikanin. Wspólne pochylenie się nad Adwentem odbyło się 12 grudnia w godzinach porannych. Na dobry początek uczniowie wspólnie z wychowawcami zgromadzili się w kaplicy na wspólnej modlitwie o owoce tego spotkania, o dobre przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia.


Następnie poszczególne klasy miały różne zadania do wykonania. Klasy trzecie zgromadziły się na konferencji z nauką rekolekcyjną, klasy pierwsze na śpiewach ku chwale Pana, natomiast klasy drugie wykonywały prace plastyczne, na których przedstawiły Pałac Pana Jezusa w niebie, dzieci bawiące się w niebie oraz dorosłych i ich zajęcia. Program rekolekcji został tak ułożony, że każda grupa uczestniczyła w każdej formie zajęć.


O godzinie 13:00 wszyscy zgromadzili się na wspólnej Eucharystii, by podziękować Panu Bogu za dar rekolekcji, prosili także o potrzebne łaski dla Ojca Michała. Na zakończenie delegacja uczniów z klasy III z radością w sercu i uśmiechem na ustach  złożyła Ojcu podziękowania za poprowadzenie dnia skupienia, a wszystkie dzieci z wdzięczności  pięknie śpiewały.


W duchu wiary i z radością w sercu czekamy, więc na przyjście Pana.

Czekam na Ciebie, Jezu mój mały,
ciche błaganie, ku niebu śle.
Twojego przyjścia, czeka świat cały.
Sercem gorącym przyzywa Cię.

Spójrz, tęskniony na tej ziemi,
przyjdź, o Jezu, pociesz nas!
Szczerze kochać Cię będziemy.
Przyjdź, o Jezu, bo już czas.

Usłysz Maryjo głos Twoich dzieci,
Tyś naszą Matką na każdy dzień.
O daj nam Słońce, które rozświeci,
grzechu i błędu straszliwy cień.

Spójrz  tęskniony na tej ziemi,
daj nam Zbawcę, Dziecię Twe.
My dla Niego żyć pragniemy,
Jemu damy serca swe.

POWRÓT