Dzieląc się opłatkiem złożyli sobie życzenia!

Dzieląc się opłatkiem złożyli sobie życzenia!

W piątek 20. 12. 2014 roku w godzinach popołudniowych, odbyła się wigilia dla  uczniów klas I – III. Dzieci w odświętnych strojach zgromadziły się na stołówce szkolnej pięknie przygotowanej przez panią Gienię, panią Basię i oczywiście siostrę Bogusławę.

Na początku wspólnie zaśpiewali kolędę „Wśród nocnej ciszy”, po czym Ojciec Mieczysław przeczytał fragment Ewangelii mówiący o Narodzinach Pana Jezusa. Następnie życzenia, wszystkim uczniom i ich rodzinom, w imieniu Sióstr Niepokalanek, złożyła Siostra Gabriela. Po życzeniach od Siostry uczniowie wzięli opłatki w swe ręce i spieszyli
z najlepszymi życzeniami do swoich kolegów, koleżanek oraz nauczycieli i sióstr. Życzenia płynęły z każdego kącika sali, a na buziach dzieci gościł promienny uśmiech i wzruszenie chwilą. Po długich życzeniach najmłodsi zasiedli za stoły. Na każdego czekały potrawy wigilijne. Można było skosztować domowego barszczyku, rybki i pysznych pierożków. Niespodzianką dla dzieci był fakt, że w obsłudze pomagali ich rodzice. Dzięki temu udało się stworzyć prawdziwie rodzinną, świąteczną atmosferę.

Kiedy brzuszki były już nasycone udaliśmy się na salę widowiskową na wspólne kolędowanie i na ogłoszenie wyników konkursów bożonarodzeniowych.

Każda klasa zaśpiewała, wcześniej przygotowaną kolędę, bądź pastorałkę i tak usłyszeć można było: „Dzisiaj w Betlejem”, „Lulajże Jezuniu”, „Wśród nocnej ciszy”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Pastuszek bosy”, „ My też pastuszkowie” „Świeć gwiazdeczko świeć”. Warto też dodać, że niektóre występy były wzbogacone akompaniamentem uczniów. Można było usłyszeć grę na perkusji w wykonaniu Kacpra z Ia, grę na fortepianie w wykonaniu Błażeja z IIb oraz grę na flecie w wykonaniu Ani z IIc, z kolei uczniowie klasy I b grali na dzwonkach i grzechotkach.

Po klasowych występach przyszedł czas na nagrodzenie laureatów konkursów szkolnych. Dyplomy i upominki otrzymali laureaci następujących konkursów: plastycznego w dwóch kategoriach  „Szopka Bożonarodzeniowa” , prace plastyczne wykonane dowolną techniką  „ Boże Narodzenie ”,  „Boże Narodzenie w muzyce” oraz  konkursu recytatorskiego  „ Boże Narodzenie w poezji ”.

Na zakończenie wychowawczynie wręczyły dzieciom dla rodziców życzenia świąteczne z opłatkiem i pierniczkami. To z pewnością był dzień pełen wzruszeń, radości oraz szczęścia i na pewno każdy zapamięta go przez długi czas.

POWRÓT