Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Większość z nas datę 14 października łączy ze Świętem Komisji Edukacji Narodowej, powszechnie mówi się natomiast, że jest to  Dzień Nauczyciela. Warto jednak zauważyć, że w tym szczególnym dniu świętują wszyscy, którzy mają do czynienia ze szkołą: nauczyciele, uczniowie, pracownicy administracyjni, a także rodzice. W naszej szkole rokrocznie jest to dzień wyjątkowy i już od rana czuć bardzo miłą i niepowtarzalną atmosferę. W tym roku dzień rozpoczął się od Uczty Eucharystycznej, na której zawierzaliśmy Naszą Szkołę: nauczycieli, siostry, pracowników, dzieci i ich rodziny w opiekę Matce Bożej. Nie zabrakło również modlitwy za tych, których wśród nas już nie ma, za nauczycieli, którzy odeszli do Pana.

W tym wyjątkowym dniu z każdego kącika dobiegały życzenia od osób tworzących naszą wspólnotę szkolną, wszak jesteśmy jedną wielką rodziną i świętujemy wspólnie. Szczególne wyrazy podziękowań zostały wyrażone dla nauczycieli, którzy na co dzień dokładają wszelkich starań, by młode pokolenie wzrastało w wierze, zgłębiając własne horyzonty myślowe, poszerzając swoją wiedzę. Dzieci chcąc podkreślić wyjątkowość chwili oraz swoją wdzięczność względem nauczycieli i pracowników szkoły, ubrały galowe stroje i wykonały w domach piękne kolorowe laurki.

Należy w tym momencie wspomnieć także o Rodzicach, którzy podjęli się poprowadzenia zajęć dla swoich dzieci, tym samym umożliwiając nauczycielom poświętowanie, w szczególnym dla nich dniu. Zajęcia były niewątpliwie niesamowitą atrakcją dla dzieci, rodzice twórczo i kreatywnie podchodząc do zadania przygotowali dla swoich pociech mnóstwo atrakcji: warsztaty kulinarne – wykonanie owocowych szaszłyków i owocowych zwierzątek; warsztaty lepienia grzybków z plasteliny na korku kory, kalambury klasowe, lepienie z masy solnej i wiele innych ciekawych zajęć. Serdecznie dziękujemy za Państwa zaangażowanie.

POWRÓT