Dzień pod znakiem wycieczki… klasa 2a

muzeum_ziemi_2015_2016tg1

Dzień pod znakiem wycieczki… klasa 2a

Wtorek, 5 kwietnia, poranek w szkole. Cicho jak  makiem zasiał. Podczas gdy uczniowie klas szóstych łamali sobie głowy  nad zadaniami  z języka polskiego i matematyki, a następnie  pisali sprawdzian z języka angielskiego, ich młodsi koledzy i koleżanki rozjechali się  w różne strony Warszawy. Aż do południa  czas upłynął im na  wycieczkach.
Przykłady? Proszę bardzo!  
Klasa 2a udała się na kolejną wycieczkę. Dzieci wraz ze swoją wychowawczynią p. Ewą Zawadzką  i p. Anią   spotkały się w szkole, a następnie wyruszyły w stronę metra Kabaty. W centrum przesiedli się do autobusu, którym jechali do Placu Trzech Krzyży. O godzinie 9.00 cała klasa dotarła  się do Muzeum Ziemi, znajdującego się przy alei Na Skarpie. Dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej, której temat brzmiał następująco: „Minerały wokół nas”. Uczestnicy tego edukacyjnego spotkania poznali znaczenie surowców mineralnych, ich zastosowanie i miejsce występowania. Dzieci mogły zobaczyć z bliska; dotknąć i powąchać minerały.
Po niezwykle interesującej lekcji cała grupa ruszyła w kierunku Parku Marszałka Edwarda Rydza- Śmigłego. Tam, na łonie budzącej się do życia przyrody, uczniowie klasy 2A odpoczęli, zjedli i zregenerowali siły do dalszego poznawania Warszawy.
Kolejnym punktem wycieczki był kościół św. Aleksandra, który mieści się na Placu Trzech Krzyży. Uwagę dzieci przykuła figura Pana Jezusa w grobie oraz najstarszy obraz w Warszawie z wizerunkiem św. Teresy.
Korzystając z pięknej, słonecznej pogody klasa 2A  wyruszyła następnie na spacer Alejami Ujazdowskimi. Na koniec  uczestnicy wycieczki  autobusem 166 dojechali na Kabaty, na ulicę Zaruby i udali się do szkoły na obiad.
 
POWRÓT