Dzień Skupienia i Pierwsza spowiedź uczniów klas II

dzien_skupienia_kl_2_2014_2015_204

Dzień Skupienia i Pierwsza spowiedź uczniów klas II

Już za niespełna miesiąc, prawie sześćdziesięcioro uczniów naszej szkoły, przyjmie po raz pierwszy Pana Jezusa do swojego serca. Chcąc w pełni świadomie przeżyć to wydarzenie, zgromadzili się razem ze swoimi rodzicami w niedzielę 12 kwietnia na Dniu Skupienia. Był to czas dla Boga, uczestniczyli w konferencjach głoszonych przez ks. Tadeusza Bożełko, pracowali w klasach nad listem do Jezusa, w którym dziękowali, za wszystko co dobre w ich życiu, przepraszali za własne niedociągnięcia i prosili o potrzebne łaski. Owoce ich pracy zostały złożone na ołtarzu podczas uroczystej Mszy Świętej, na której odnawiane były także przyrzeczenia chrzcielne. Wspólna Eucharystia zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego była ostatnim punktem formacji duchowej i religijnej tego pięknego dnia.
Od poniedziałku do czwartku natomiast, uczniowie trzech klas drugich gromadzili się w kaplicy szkolnej, by oczyścić swoje sumienie z grzechów dzieciństwa. Dla wielu z nich było to bardzo stresujące wydarzenie, dlatego też mieli wsparcie modlitewne siostry Marii Pia, rodziców i wychowawców.
Z czystym sercem i pokojem wewnętrznym czekają teraz na ten wyjątkowy dzień, kiedy będą mogli doświadczyć wielkiej miłości Boga, w Sakramencie Komunii Świętej. Serdeczne podziękowania składamy dla Siostry Marii Pia, która czuwała nad przygotowaniem dzieci do Sakramentu Pojednania.
 
 

 

POWRÓT