Finał Konkursu na Najpiękniejsze Szopki Bożonarodzeniowe

szopki_ursynow_2014_201516

Finał Konkursu na Najpiękniejsze Szopki Bożonarodzeniowe

Finał Konkursu na Najpiękniejsze Szopki Bożonarodzeniowe

12 stycznia w Ratuszu Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy odbył się finał  konkursu plastycznego Najpiękniejsze Szopki Bożonarodzeniowe.  Do konkursu wytypowano 35 szopek  z ursynowskich placówek oświatowych.  Wśród nich znalazło się 5 z naszej szkoły. Jury wyłoniło najpiękniejsze.

Pierwsze miejsce w dzielnicy zajął Michał Jażdżyk z klasy IVa. Nagrodę Michałowi wręczył burmistrz Ursynowa Robert Kempa oraz przewodnicząca jury Barbara Bielecka-Woźniczko. Dodatkowo wyróżnieniami zostały uhonorowane jeszcze dwie prace wykonane przez uczniów  naszej szkoły. Wśród nich znalazła się szopka Bartosza Jażdżyk z klasy Ic oraz Jerzego Lipieckiego z klasy IVc.


Warto wspomnieć także o tym, że Prywatna Szkoła Podstawowa Sióstr Niepokalanek  otrzymała nagrodę specjalną od burmistrza Ursynowa za upowszechnianie sztuki oraz ochronę dziedzictwa kulturowego, związanego z polską tradycją. To wielkie wyróżnienie dla naszej placówki.


Galę wręczenia nagród uświetnił występ naszych uczniów. Zaprezentowaliśmy autorski program  kolędowy.  Rozpoczęły go dziewczynki z klasy IIIa pastorałką „W ubogiej  stajence”. Następnie  Weronika z klasy I c  zaśpiewała pastorałkę „Świeć gwiazdeczko”. Dzieci z klasy III b zagrały na fletach kolędę „Gdy się Chrystus rodzi”, a  Asia z klasy II b zaśpiewała po kaszubsku „Dzisiaj w Betlejem”. Pasterzy do żłóbka zaprosił  Karol Adamski grając na akordeonie  „Do szopy hej pasterze”. Natomiast uczeń klasy I a Kacper Duda zagrał na perkusji tradycyjną polską kolędę z drugiej połowy dziewiętnastego wieku „Lulajże Jezuniu” .


Olga z klasy III b recytując wiersz „W maleńkiej stajence” podziękowała Dzieciątku za narodziny. Następnie Ola z klasy I c  ślicznie zagrała na skrzypcach, a Tereska zaśpiewała kolędę o charakterze kołysanki „Lulajże Jezuniu”.  Z kolei cała klasa I b z wielkim entuzjazmem wykonała tradycyjną, góralską kolędę  „Gore gwiazda Jezusowi”. Poszły w ruch ciupagi i instrumenty. Wszyscy podziwiali temperament małych górali. Na finał zaśpiewała Marta Bekasiewicz „Turonia” po góralsku.


Kolędowanie zakończyliśmy składając życzenia widowni oraz organizatorom konkursu. Mali  artyści zebrali w pełni zasłużone wyrazy uznania od publiczności. Specjalne podziękowania usłyszeli także od burmistrza Dzielnicy Ursynów Roberta Kempy. Burmistrz podziwiał i chwalił wszystkie dzieci. Małym artystom serdecznie gratulujemy!

POWRÓT