Głos miłości…

dzien_rodzicow_2015_2016_66015

Głos miłości…

„Mamo, Tato chodźcie z nami,
damy łąkę Wam –  z kwiatami,
ze skowronkiem,
jasnym słonkiem,
do wąchania,
słuchania,
patrzenia.
A do łąki dodamy życzenia.”
 
Przez dwa dni w poniedziałek 23 i wtorek 24 maja odbywały się „Koncerty dla Rodziców”. Stały się  one szkolną tradycją, a dzięki  otwartej formule  pomysły klas stworzyły wspaniałą, barwną mozaikę.
W poniedziałek po lekcjach wystąpiły klasy drugie z bajkami o „Kocie w butach” i „Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków”, następnie  klasy trzecie, które  dla swoich rodziców tańczyły i śpiewały.  Wtorek to dzień składania życzeń przez pierwszoklasistów, po czym w sali widowiskowej zebrali  się  uczniowie klas 4 – 6, by także wyrazić miłość i wdzięczność swoim Rodzicom. Ten koncert był bardzo różnorodny, może dlatego, że każda klasa występowała nie więcej niż kilka minut. Zabrzmiały piosenki – znane i popularne, ale i zupełnie nowe, poetyckie,  widownia podziwiała  tańce, wsłuchała się w słowa   wierszy, rymowanych życzeń, wyrażających miłość i najpiękniejsze życzenia dzieci  pod adresem Mamy i Taty.  
Każde dziecko własnoręcznie przygotowało upominek, który na zakończenie koncertu wręczyło swoim najważniejszym gościom. W te dni dzieci w sposób szczególny otoczyły Rodziców swoją modlitwą.   
POWRÓT