Godzina Łaski

Screen Shot 2016-08-23 at 22.08.42

Godzina Łaski

Jest tylko jedna taka godzina  w ciągu całego roku. 8 grudnia – czas między 12 a 13. Każda minuta tej jednej  godziny jest na wagę … zbawienia. Czas modlitwy wyznaczyła sama Matka Boża. W tym roku nasze  najstarsze  dzieci – uczniowie klas piątych i szóstych modlili się przez pierwsze dwadzieścia minut, następnie młodsi, z klas czwartych, trzecich kolejne  minuty, na koniec  jeszcze  uczniowie klas  drugich. Pierwszoklasiści  zamknęli modlitewny korowód w kaplicy. Przed Najświętszym Sakramentem trwała modlitwa wspólna, śpiewano pieśni uwielbienia, była także modlitwa w ciszy. Dzieci powierzyły w modlitwie przede wszystkim siebie i swoich bliskich, problemy rodziny, potrzeby i pragnienia swojego serca, ale także pomyślność Ojczyzny, pokój na świecie, prosiły o życie wieczne dla zmarłych krewnych oraz naszego kapelana – śp. księdza Władysława. Zebranym dzieciom towarzyszyli wychowawcy, nauczyciele oraz wielu rodziców z młodszym rodzeństwem. „Dzięki modlitwom w tej godzinie – obiecała Maryja – ześlę niezliczone łaski dla duszy i ciała.”