Historyczny sprawdzian?

We wtorek 5  kwietnia szóstoklasiści  napisali – być może po raz ostatni – sprawdzian na zakończenie  nauki w szkole podstawowej. Formuła sprawdzianu  przez  lata ulegała  zmianom. W tym roku po raz drugi uczniowie  pisali także  sprawdzian z języka angielskiego. Nasi szóstoklasiści  w uroczystych strojach galowych  rozpoczęli ten dzień wspólną Mszą św. o godzinie 8, a następnie  przeszli do wyznaczonych sal.

Pięcioro szczęśliwych laureatów konkursów kuratoryjnych z matematyki i języka polskiego było zwolnionych z tego obowiązku. Pisali oni tylko sprawdzian z języka angielskiego. Nasi uczniowie wyszli ze sprawdzianu zadowoleni. Zadania nie były bardzo trudne, chociaż jak zwykle zdania były podzielone – jedni stwierdzili, że trudniejsze były zadania z matematyki, inni, że z języka polskiego. Wszyscy jednak odetchnęli, że ten trudny dzień mają już za sobą.