Prywatna Szkoła Podstawowa nr 6 Sióstr Niepokalanek

Idź do spisu treści

Menu główne:

 


AKTUALNOŚCI !!!

WIRTUALNY SPACER PO SZKOLE --> Link

Wyprawka klasy I --> czytaj

Wyniki sprawdzianu klas VI -- > czytaj

Lista lektur --> I-III --> IV-VI

Wyniki Konkursów  !!!  --> czytaj


Uwaga!
Urząd Gminy Ursynów:
Wnioski o stypendia szkolne i zasiłki szkolne

w roku 2014/2015 do 15 września! --> dokumenty (1) , (2)


Poświęcenie przyborów szkolnych

Każdy doskonale zna to wspaniałe uczucie, kiedy w domu pojawiają się nowe książki, przybory do piórnika, przybory plastyczne. Radość jest ogromna i oczekiwanie, by móc to wszystko zabrać ze sobą do szkoły i korzystać na zajęciach. My swoje tornistry pełne „uśmiechu”, książek i zeszytów przynieśliśmy we wtorek do kaplicy, by Ojciec Mieczysław, mógł je poświęcić, aby nam dobrze służyły przez cały rok. Pierwszoklasiści ze swoimi wyposażonymi plecakami oczekiwały Ojca Mieczysława w klasach. Kiedy zagościł w ich pracowniach na buziach najmłodszych uczniów zagościła ogromna radość. >>> czytaj więcej.


Witaj szkoło, dobra szkoło!

„Jeszcze w uszach szumią morskie fale, śpiewa głośno rześki górski wiatr,
na wakacjach było, było tak wspaniale, ale teraz już do szkoły nadszedł czas...”


1 września 2014 r., uroczystą Mszą Świętą rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Przed nami mnóstwo pracy, nauki, ale także radości i miłych chwil.  Wielu z nas, wraz z pierwszym dniem nauki szkolnej zrobiło sobie postanowienia na najbliższe 10 miesięcy. Życzymy, aby udało się w nich wytrwać i aby przynosiły obfite owoce.
>>> czytaj więcej.


Rekolekcje nauczycieli


„Zwracam się do Was, drodzy nauczyciele i wychowawcy. Podjęliście się wielkiego zadania przekazywania wiedzy i wychowania powierzonych Wam dzieci i młodzieży. Stoicie przed trudnym i poważnym wezwaniem. Młodzi Was potrzebują. Oni poszukują wzorców, które byłyby dla nich punktem odniesienia. Oczekują odpowiedzi na wiele zasadniczych pytań, jakie nurtują ich umysły i serca, a nade wszystko domagają się od Was przykładu życia. Trzeba, abyście byli dla nich przyjaciółmi, wiernymi towarzyszami i sprzymierzeńcami w młodzieńczej walce. Pomagajcie im budować fundamenty pod ich przyszłe życie. (...)”

                                                                                                                                  Jan Paweł II List do nauczycieli,
Łowicz 1999

>>> czytaj więcej.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego