Prywatna Szkoła Podstawowa nr 6 Sióstr Niepokalanek

Idź do spisu treści

Menu główne:Z
OSTATNIEJ CHWILI...

LAUREACI MATEMATYCZNEGO
KONKURSU  KURATORYJNEGO

MACIEJ
BIEŃKOWSKI
JERZY
GAMDZYK  
MICHAŁ
KOSIELIŃSKI
DARIA
JARMUŁA   
   
FINALISTKI POLONISTYCZNEGO
KONKURSU KURATORYJNEGO


MARIA BEISERT
ZOFIA OSSOWSKA

GORĄCE I SERDECZNE GRATULACJE
DLA NASZYCH LAUREATÓW I FINALISTKI !!!
---------------------
Ogólnopolski Alfik Humanistyczny
1 m-ce w kraju - Maria Drabik
Gratulujemy!
---------------------
Ursynowski Konkurs
Plastyczny "Czas pamięci"
1 m-ce Natalia Pusz
Gratulujemy!!
---------------------
Ogólnopolski Konkurs
Języka Angielskiego w Słuchaniu
ze Zrozumieniem The Bat Kid
2 m-ce w kraju
Nina Marcjasz     
Katarzyna Stec   
Jan Drozdowski
GRATULUJEMY!!!
---------------------
Ogólnopolska Olimpiada

Mitologiczna 2014
1 m-ce w kraju - Bartosz Jaźwiec

i Piotr Kozioł
3 m-ce w kraju - Maciej Bieńkowski

i Marcin Jarczewski
Gratulujemy!!!
---------------------
XIX Dzielnicowy Konkurs

Szopek Bożonarodzeniowych
I nagroda - Michał Jażdżyk
wyróżnienie - Jerzy Lipiecki
Gratulujemy!!!AKTUALNOŚCI !!!


WYKŁAD, KONSULTACJE --> czytaj

REKRUTACJA KLASY I ---> czytaj

PLAN LEKCJI II SEM ---> czytajWIRTUALNY SPACER PO SZKOLE --> Link


British Day


Dzień Brytyjski dla klas I-III w tym roku przypadł na dzień 17 lutego. Program dnia wypełniony był wieloma atrakcjami, takimi jak: terenowa gra i quiz z wiedzy o Wielkiej Brytanii ( w roli prowadzących i ekspertów  wystąpili uczniowie klas IIIa i IIIb ), konkurs plastyczny oraz prezentacja piosenek angielskich na sali widowiskowej. Wszystkie klasy pracowały również nad krzyżówką dotyczącą sportów zimowych i nie tylko, jak również redagowali prawdziwą kartę z Londynu.  >>> czytaj więcej.


Bal karnawałowy – Świat Bajek

Karnawał to niezwykle radosny czas, w którym bardzo licznie uczestniczymy w zabawach, tańcach, maskaradach i balach. Nasza szkoła stwarza możliwość podtrzymywania tej pięknej tradycji i rokrocznie organizuje bale przebierańców. W tym roku nie mogło być inaczej. We wtorek (10. 02. 2015r.) przenieśliśmy się do świata bajek, a wszystko za sprawą pięknie udekorowanej sali widowiskowej, która przypominała krainę bohaterów bajkowych. Mogliśmy spotkać tam m. in. Bolka i Lolka, Krecika, Mamę i Tatę Muminek, Reksia, Czerwonego Kapturka, Kopciuszka i wiele innych postaci. . >>> czytaj więcej.


Spotkanie autorskie z Panem Łukaszem Wierzbickim


W czwartek 12 lutego klasy drugie uczestniczyły w spotkaniu z p. Łukaszem Wierzbickim – autorem takich książek jak: „Afryka Kazika”, „Machiną przez Chiny” czy „Dziadek i Niedźwiadek”. Pana Wierzbickiego w szkole gościliśmy po raz drugi. Na pierwszym spotkaniu dzieci dowiedziały się jak i dlaczego powstała książka „Afryka Kazika” oraz z jakimi przygodami mierzył się tytułowy bohater. Autor opowiadał nam o swoich przygodach z dzieciństwa, pomyśle zostania pisarzem oraz o swoich inspiracjach do pisania książek.
>>> czytaj więcej.


Puchar Kryształowa Kula w szkole

12 lutego Klub SNU przy dużej pomocy Szkoły Sióstr Niepokalanek zorganizował VII Mistrzostwa Warszawy w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie „Puchar Kryształowa Kula” na Całorocznym Stoku Narciarskim Szczęśliwice. Na stoku spotkali się uczniowie i uczennice szkół: Przymierza Rodzin z Ursynowa, SSP 20, NSP 81, SSP 14, ZSP 1 STO, SSP 10, Lauder Morasha, SSP 26, SSP 340, SP 100, SP 175, SP 215, SP 336 oraz gospodarzy zawodów PSP 6 Sióstr Niepokalanek. W zawodach udział wzięło blisko trzystu uczestników i uczestniczek. Rywalizacja odbywała się w sześciu kategoriach. >>> czytaj więcej.


Alfik matematyczny i sukcesy naszych uczniów


Od kilku lat można zauważyć wzrostową tendencję, jeżeli chodzi o wyniki naszych uczniów w konkursach ogólnopolskich. I tak wraz z początkiem drugiego semestru nauki szkolnej możemy się pochwalić licznymi sukcesami. Jednym z konkursów, gdzie nasi uczniowie zajęli wysokie lokaty jest Alfik Matematyczny organizowany przez „Jersz” Łowcy Talentów. Konkurs odbył się 26 listopada. Uczniowie poszczególnych klas zmagali się z zadaniami matematycznymi, niejednokrotnie podchwytliwymi, złożonymi. >>> czytaj więcej.


Finał Konkursu na Najpiękniejsze Szopki Bożonarodzeniowe


12 stycznia w Ratuszu Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy odbył się finał  konkursu plastycznego Najpiękniejsze Szopki Bożonarodzeniowe.  Do konkursu wytypowano 35 szopek  z ursynowskich placówek oświatowych.  Wśród nich znalazło się 5 z naszej szkoły. Jury wyłoniło najpiękniejsze. Pierwsze miejsce w dzielnicy zajął Michał Jażdżyk z klasy IVa. Nagrodę Michałowi wręczył burmistrz Ursynowa Robert Kempa oraz przewodnicząca jury Barbara Bielecka-Woźniczko. Dodatkowo wyróżnieniami zostały uhonorowane jeszcze dwie prace wykonane przez uczniów  naszej szkoły. Wśród nich znalazła się szopka Bartosza Jażdżyk z klasy Ic oraz Jerzego Lipieckiego z klasy IVc. >>> czytaj więcej.


Odsłonięcie pamiątkowych tablic „MOI PRZODKOWIE W ARMII KRAJOWEJ”


W piątek 16 stycznia miało miejsce w szkole zamknięcie realizowanego od września projektu edukacyjnego poświęconego Powstaniu Warszawskiemu. Cała wspólnota szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi zgromadziła się rano w kaplicy, gdzie zaprzyjaźniony ze szkołą ks. prałat Tadeusz Bożełko odprawił Mszę Świętą w intencji Ojczyzny i Tych, którzy walczyli o jej wolność.  >>> czytaj więcej.


Dzieląc się opłatkiem złożyli sobie życzenia!


W piątek 20. 12. 2014 roku w godzinach popołudniowych, odbyła się wigilia dla  uczniów klas I – III. Dzieci w odświętnych strojach zgromadziły się na stołówce szkolnej pięknie przygotowanej przez panią Gienię, panią Basię i oczywiście siostrę Bogusławę. Na początku wspólnie zaśpiewali kolędę „Wśród nocnej ciszy”, po czym Ojciec Mieczysław przeczytał fragment Ewangelii mówiący o Narodzinach Pana Jezusa. Następnie życzenia, wszystkim uczniom i ich rodzinom, w imieniu Sióstr Niepokalanek, złożyła Siostra Gabriela. >>> czytaj więcej.


„Bóg się rodzi, moc truchleje…”


Tradycją naszej szkoły jest już fakt, że wspólnota szkolna gromadzi się w ostatnią sobotę przed światami, by podziwiać Jasełka wystawiane przez uczniów klas trzecich. W tym roku nie mogło być inaczej. Jasełka bardzo piękne i radosne zgromadziły liczną widownię. Na scenie podziwiać można było aktorów z klasy IIIa i IIIb, którzy zostali przygotowani przez s. Robertę oraz panią Renatę Oleksiak.  >>> czytaj więcej.


„Czekam na Ciebie Jezu mój mały…”


Adwent - czas radosnego oczekiwania na powtórne przyjście Pana na ziemię, czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia w naszej szkole jest obchodzony bardzo uroczyście. W każdy wtorek i czwartek siostry, uczniowie, nauczyciele oraz rodzice gromadzą się na Roratach, aby w ten sposób dać świadectwo swej gotowości i nieustannego oczekiwania na przyjście Pana. Dla uczniów zorganizowano rekolekcje adwentowe, aby poprzez chwilę zatrzymania się i refleksji,  przygotować serca na przyjścia Jezusa.  >>> czytaj więcej.


Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny


W poniedziałek 8 grudnia wspólnie z Siostrami Niepokalankami, gospodarzami naszej szkoły, świętowaliśmy uroczystość  Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Dzień wyjątkowo piękny i skłaniający do wielu przemyśleń. Tego dnia podczas modlitwy Anioł Pański - Papież Franciszek zachęcał abyśmy, jak Maryja stawali się darem dla innych. Nasze Kochane Siostry właśnie taką drogę wybrały i jesteśmy Panu Bogu za to wdzięczni. >>> czytaj więcej.


Mikołajkowy Turniej dla dzieci - Szachiści grają dla Polonii


Sobotni siedmiorundowy turniej szachowy do lat 14 w  Natolińskim Ośrodku Kultury zgromadził ponad 70 uczestników,  w tym aż 13 szachistów z naszej szkoły. Przekrój wiekowy Klubu SNU obejmował wszystkie roczniki szkolne od 1 do 6 klasy. Co ciekawe w wynikach końcowych mieliśmy przedstawiciela w każdej kolejnej 10-ce, więc można również powiedzieć, że nasza reprezentacja obejmuje wszystkie poziomy gry w szachy. >>> czytaj więcej.


„Przyjaciel z Raju, czyli prawdziwa historia o św. Mikołaju”


W piątkowe przedpołudnie do naszej szkoły zawitał wyjątkowo wyczekiwany i kochany przez wszystkie dzieci gość – Święty Mikołaj. Radość jaka zagościła na buziach i w sercach dzieci jest nie do opisania. Święty Mikołaj z orszakiem elfów i workiem pełnym upominków, przybył do sali widowiskowej, wypełnionej po brzegi, tuż przed godziną dziesiątą.
>>> czytaj więcej.


Rekolekcje adwentowe w klasach 4-6

3 grudnia 2014 r. – zapowiadał się szary, chłodny, późnojesienny dzień. W tę środę jednak czekały uczniów chwile inne niż zwyczajne lekcje - czas refleksji i modlitwy. O 8.30 uczniowie i nauczyciele spotkali się w kaplicy z ojcem Michałem Kubiczem, dominikaninem, który poprowadził adwentowy dzień skupienia. Rekolekcje rozpoczęły się modlitwą. Następnie klasy piąte i czwarte zostały w kaplicy na konferencji, a szóstoklasiści zaproszeni zostali na film. >>> czytaj więcej.


Klasa II c w Muzeum Farmacji


14 listopada 2014 klasa 2c w ramach cyklu zajęć „Warszawa moje miasto’’ wzięła udział w zajęciach warsztatowych w Muzeum Farmacji. Muzeum mieści się w Warszawie przy ulicy Piwnej. Można tu zobaczyć prawdziwe skarby wyposażenia dawnych aptek: laboratorium, stół apteczny, kasę, meble wykonane z drewna orzechowego czy z gruszy. Najstarsze eksponaty pochodzą z królewskiej apteki z 1602 roku.  >>> czytaj więcej.


Moja wycieczka na lotnisko imienia Fryderyka Chopina  


23 października 2014 roku uczniowie klasy 2c udali się na wyjątkową wycieczkę na Lotnisko Chopina w Warszawie. W czasie wycieczki mieliśmy możliwość zobaczenia wszystkich ciekawych miejsc i ludzi w pracy czuwających nad bezpieczeństwem i obsługą potężnego lotniska w centrum Europy. Oto relacja z uczniowskiego zeszytu:
„Przyjechaliśmy na lotnisko imienia Fryderyka Chopina autobusem linii 148. >>> czytaj więcej.


Tomik Poezji Patriotycznej - Wiersze na pamiątkę 70 rocznicy wybuchy Powstania Warszawskiego
 

Mali Powstańcy

Dziękuję za Warszawę, za miasto.
Wiem, ta wojna była ciężka, ale się udało!
Dzięki Wam jesteśmy wolni.
Uwielbiam moje miasto.
Mam Warszawę dzięki Wam.


Asia Milka       >>> czytaj więcej


Koncert laureatów pieśni patriotycznych

W piątkowe przedpołudnie, w naszej szkole rozbrzmiewały utwory o tematyce patriotycznej, a wszystko za sprawą rozstrzygnięcia konkursu zorganizowanego przez Panią Annę Skrzypek. Pani Ania we współpracy z Panią Renatą Oleksiak  od miesiąca przesłuchiwały chętnych uczniów, a było ich nie mało. Osoby, które włożyły najwięcej serca, energii i wysiłku w przygotowanie prezentacji wystąpiły na scenie widowiskowej. >>> czytaj więcej.


Spotkanie ze świętymi u Niepokalanek

30 października obchodziliśmy „Dzień Świętych”. Jak informował nas wszystkich plakat znajdujący się w szkole, Pan Bóg dał nam rozum, abyśmy myśleli i wolną wolę, abyśmy mogli wybierać. My wybieramy w pełni świadomie i odpowiedzialnie. Chcemy, aby w ten dzień wspominano świętych, na których powinniśmy się wzorować, którzy wyznaczają nam drogi do nieba, pomagają nam osiągnąć zbawienie, którzy są naszymi patronami. >>> czytaj więcej.


Ojciec Mieczysław obchodzi swoje urodziny

20 października w Lublinie na świat przyszedł Ojciec Mieczysław Sagan. Było to drugie dziecko w rodzinie i ogromna radość dla rodziców. Dzisiaj w kaplicy dziękowaliśmy Panu Bogu za dar Ojca Mieczysława – naszego Drogiego Księdza Kapelana. O potrzebne łaski dla Ojca i jego rodziny prosiliśmy Matkę Bożą w modlitwie różańcowej. Po niej zaśpiewaliśmy Sto lat, które rozbrzmiewało radośnie w całej szkole.  >>> czytaj więcej.


Świadek  historii


Październikowe przedpołudnie. Rozświetlona słońcem szkoła  gościła w dniu 17 października  osobę  niezwykłą. To pan Aleksander Wiechowski – uczestnik  i świadek Powstania Warszawskiego.  Urodzony  i wychowany  w Warszawie, w  Śródmieściu, przy ul. Chmielnej.  Spotkanie  z klasami  trzecimi odbyło się  o godzinie 11. 10. O 12 z panem Wiechowskim spotkało się  grono liczniejsze -  uczniowie klas drugich, czwartych  oraz piątej a i szóstej b.  
>>> czytaj więcej.


Wycieczka klas III do Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego

16 października 2014 roku klasy IIIa i b wybrały się na wycieczkę do Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie. Podróż trwała krótko, bo Salezjanie prowadzą swoje dzieło na ul. Korowodu. Bardzo ciepło i serdecznie na progu domu powitał nas ks. Marek Kowalski, salezjanin, który spędził na misjach 18 lat, a teraz jest dyrektorem wspomnianego Ośrodka. Ks. Marek zaprosił nas do środka, gdzie czekała na nas niespodzianka: spotkanie z wolontariuszką Wiolettą, która wróciła z misji w Zambii. >>> czytaj więcej.


Luneta czasu i Powstanie Warszawskie


W środę 15 października w szkole miała miejsce gra terenowa „Luneta czasu i Powstanie Warszawskie”, w której wzięli udział uczniowie klas 1-, 4-, 5- i 6-tych. Zajęcia te zostały zorganizowane przez Fundację „Nasza historia” przy współudziale Grupy Rekonstrukcyjnej „Bluszcz” i rodziców naszych dzieci. Gra miała charakter teatru ulicznego, w którym jako aktorzy wystąpili Wolontariusze i Rodzice. >>> czytaj więcej.


Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Większość z nas datę 14 października łączy ze Świętem Komisji Edukacji Narodowej, powszechnie mówi się natomiast, że jest to  Dzień Nauczyciela. Warto jednak zauważyć, że w tym szczególnym dniu świętują wszyscy, którzy mają do czynienia ze szkołą: nauczyciele, uczniowie, pracownicy administracyjni, a także rodzice. W naszej szkole rokrocznie jest to dzień wyjątkowy i już od rana czuć bardzo miłą i niepowtarzalną atmosferę. W tym roku dzień rozpoczął się od Uczty Eucharystycznej, na której zawierzaliśmy Naszą Szkołę: nauczycieli, siostry, pracowników, dzieci i ich rodziny w opiekę Matce Bożej.  >>> czytaj więcej.


Niech nas prowadzi Bóg, Honor Ojczyzna.

Październikowa Msza Święta miała szczególny charakter i  oprawa była równie wyjątkowa. 5 października wspólnota szkolna modliła się w intencji ofiar Powstania Warszawskiego oraz wszystkich tych, dla których dobro Ojczyzny jest wartością samą w sobie. O oprawę muzyczną zadbał Szkolny Chór Rodziców,  który uświetnił Eucharystię swoimi pięknymi aranżacjami pieśni kościelnych. >>> czytaj więcej.


Witaj klaso, pierwsza klaso!


W  tym roku szkolnym  w  progi szkoły zawitały trzy klasy pierwsze.  Pierwsze dni  i tygodnie to czas poznawania nowego otoczenia, nauczycieli, kolegów  i koleżanek. To także czas oczekiwania  na  szkolny strój, będący jednym   z  wyznaczników przynależności do szkolnej społeczności.  To pierwsze wspólne lekcje. Szybko minął pierwszy miesiąc. Nadszedł piątek – dzień  3 października, gdy nasi nowi koledzy i koleżanki  złożą uroczyste ślubowanie i zostaną pasowani   na uczniów. >>> czytaj więcej.


Warszawskie  dzieci  w  hołdzie  bohaterom powstania


W dniu  26 września  uczniowie klasy 5 a zaprosili  swoje koleżanki i kolegów  na  chwilę zadumy nad losami  rówieśników sprzed lat.  70 lat temu  nasze miasto stanęło  w ogniu walki  o wolność.  Akcja inscenizacji  toczy się  w dwóch światach -  współczesnym studiu tv, gdzie  trwa emisja programu  o powstaniu  i w ogarniętym  walkami Śródmieściu, które wykrwawia się samotnie  aż  do chwili całkowitej zagłady  nieujarzmionego  miasta  i jego mieszkańców.  >>> czytaj więcej.


Pielgrzymka klas drugich

Tradycją naszej szkoły stały się pielgrzymki klas drugich do Loretto. Jest to piękny zwyczaj, który wpisuje się w ramy przygotowań dzieci do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. W tym roku udaliśmy się do tronu Matki Bożej Loretańskiej 25 września, aby tam  poświęcić  Różańce, które następnie zostały uroczyście wręczone każdemu uczniowi. Ojciec Mieczysław - nasz Kapelan, przybliżył wszystkim sposób odmawiania modlitwy różańcowej, po czym wspólnie rozważaliśmy dwie pierwsze tajemnice części światła. Pozostałe trzy odmówiliśmy w autokarze w drodze powrotnej.
>>> czytaj więcej.


„ABC hodowli warzyw”

Dnia 23.09.2014 r.  klasa 6 b uczestniczyła w zajęciach: „A B C hodowli warzyw”. Zajęcia odbywały się w ramach Festiwalu Nauki  w Instytucie Genetyki SGGW.  Uczniowie zostali zapoznani z warzywami, które są uprawiane w Polsce, ale nie są naszymi rodzimymi warzywami. Polscy naukowcy mają  duże osiągnięcia w uprawie: pomidorów, papryki, dyń oraz arbuzów. W minionych 20 latach w Polsce zostały wyhodowane nowe odmiany odporne na niekorzystne warunki klimatyczne.
>>> czytaj więcej.


Klasy czwarte w Kazimierzu Dolnym…

W pierwszym miesiącu nauki szkolnej, wszystkie klasy IV udały się wraz ze swoimi wychowawczyniami na dwudniową wycieczkę integracyjną do Kazimierza Dolnego nad Wisłą, Puław, Czarnolasu i Zwolenia. Był to doskonały czas na lepsze poznanie się, jak również pogłębienie swojej wiedzy historycznej dotyczącej zwiedzanych miejsc.
Jedną z głównych atrakcji w Kazimierzu był rejs statkiem po Wiśle. Bardzo miłe i niezapomniane przeżycie, płynąć całą klasą po najdłuższej polskiej rzece. >>> czytaj więcej.


Spacer szlakiem powstańczym

Wraz z początkiem roku szkolnego podjęliśmy się realizacji projektu Powstanie Warszawskie, który ma na celu przybliżenie wszystkim uczniom trudnej, ale jakże pięknej historii naszego kraju. Jednym z punktów poznawania historii Powstańców jest spacer po Warszawie szlakiem powstańczym. Wszystkie klasy udają się zatem z przewodnikiem, aby poznać miejsca, które były niezwykle ważne w życiu tamtejszych ludzi. Klasy drugie  spacer rozpoczęły przy Kolumnie Zygmunta III, gdzie została przybliżona tematyka powstania, losu młodych ludzi. >>> czytaj więcej.


Poświęcenie przyborów szkolnych

Każdy doskonale zna to wspaniałe uczucie, kiedy w domu pojawiają się nowe książki, przybory do piórnika, przybory plastyczne. Radość jest ogromna i oczekiwanie, by móc to wszystko zabrać ze sobą do szkoły i korzystać na zajęciach. My swoje tornistry pełne „uśmiechu”, książek i zeszytów przynieśliśmy we wtorek do kaplicy, by Ojciec Mieczysław, mógł je poświęcić, aby nam dobrze służyły przez cały rok. Pierwszoklasiści ze swoimi wyposażonymi plecakami oczekiwały Ojca Mieczysława w klasach. Kiedy zagościł w ich pracowniach na buziach najmłodszych uczniów zagościła ogromna radość. >>> czytaj więcej.


Witaj szkoło, dobra szkoło!

„Jeszcze w uszach szumią morskie fale, śpiewa głośno rześki górski wiatr,
na wakacjach było, było tak wspaniale, ale teraz już do szkoły nadszedł czas...”


1 września 2014 r., uroczystą Mszą Świętą rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Przed nami mnóstwo pracy, nauki, ale także radości i miłych chwil.  Wielu z nas, wraz z pierwszym dniem nauki szkolnej zrobiło sobie postanowienia na najbliższe 10 miesięcy. Życzymy, aby udało się w nich wytrwać i aby przynosiły obfite owoce.
>>> czytaj więcej.


Rekolekcje nauczycieli


„Zwracam się do Was, drodzy nauczyciele i wychowawcy. Podjęliście się wielkiego zadania przekazywania wiedzy i wychowania powierzonych Wam dzieci i młodzieży. Stoicie przed trudnym i poważnym wezwaniem. Młodzi Was potrzebują. Oni poszukują wzorców, które byłyby dla nich punktem odniesienia. Oczekują odpowiedzi na wiele zasadniczych pytań, jakie nurtują ich umysły i serca, a nade wszystko domagają się od Was przykładu życia. Trzeba, abyście byli dla nich przyjaciółmi, wiernymi towarzyszami i sprzymierzeńcami w młodzieńczej walce. Pomagajcie im budować fundamenty pod ich przyszłe życie. (...)”

                                                                                                                                  Jan Paweł II List do nauczycieli,
Łowicz 1999

>>> czytaj więcej.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego