Prywatna Szkoła Podstawowa nr 6 Sióstr Niepokalanek

Idź do spisu treści

Menu główne:

 


AKTUALNOŚCI !!!

Treningi szachy --> czytaj

WIRTUALNY SPACER PO SZKOLE --> Link
Luneta czasu i Powstanie Warszawskie


W środę 15 października w szkole miała miejsce gra terenowa „Luneta czasu i Powstanie Warszawskie”, w której wzięli udział uczniowie klas 1-, 4-, 5- i 6-tych. Zajęcia te zostały zorganizowane przez Fundację „Nasza historia” przy współudziale Grupy Rekonstrukcyjnej „Bluszcz” i rodziców naszych dzieci. Gra miała charakter teatru ulicznego, w którym jako aktorzy wystąpili Wolontariusze i Rodzice. >>> czytaj więcej.


Warszawskie  dzieci  w  hołdzie  bohaterom powstania


W dniu  26 września  uczniowie klasy 5 a zaprosili  swoje koleżanki i kolegów  na  chwilę zadumy nad losami  rówieśników sprzed lat.  70 lat temu  nasze miasto stanęło  w ogniu walki  o wolność.  Akcja inscenizacji  toczy się  w dwóch światach -  współczesnym studiu tv, gdzie  trwa emisja programu  o powstaniu  i w ogarniętym  walkami Śródmieściu, które wykrwawia się samotnie  aż  do chwili całkowitej zagłady  nieujarzmionego  miasta  i jego mieszkańców.  >>> czytaj więcej.


Pielgrzymka klas drugich

Tradycją naszej szkoły stały się pielgrzymki klas drugich do Loretto. Jest to piękny zwyczaj, który wpisuje się w ramy przygotowań dzieci do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. W tym roku udaliśmy się do tronu Matki Bożej Loretańskiej 25 września, aby tam  poświęcić  Różańce, które następnie zostały uroczyście wręczone każdemu uczniowi. Ojciec Mieczysław - nasz Kapelan, przybliżył wszystkim sposób odmawiania modlitwy różańcowej, po czym wspólnie rozważaliśmy dwie pierwsze tajemnice części światła. Pozostałe trzy odmówiliśmy w autokarze w drodze powrotnej.
>>> czytaj więcej.


Klasy czwarte w Kazimierzu Dolnym…

W pierwszym miesiącu nauki szkolnej, wszystkie klasy IV udały się wraz ze swoimi wychowawczyniami na dwudniową wycieczkę integracyjną do Kazimierza Dolnego nad Wisłą, Puław, Czarnolasu i Zwolenia. Był to doskonały czas na lepsze poznanie się, jak również pogłębienie swojej wiedzy historycznej dotyczącej zwiedzanych miejsc.
Jedną z głównych atrakcji w Kazimierzu był rejs statkiem po Wiśle. Bardzo miłe i niezapomniane przeżycie, płynąć całą klasą po najdłuższej polskiej rzece. >>> czytaj więcej.


Spacer szlakiem powstańczym

Wraz z początkiem roku szkolnego podjęliśmy się realizacji projektu Powstanie Warszawskie, który ma na celu przybliżenie wszystkim uczniom trudnej, ale jakże pięknej historii naszego kraju. Jednym z punktów poznawania historii Powstańców jest spacer po Warszawie szlakiem powstańczym. Wszystkie klasy udają się zatem z przewodnikiem, aby poznać miejsca, które były niezwykle ważne w życiu tamtejszych ludzi. Klasy drugie  spacer rozpoczęły przy Kolumnie Zygmunta III, gdzie została przybliżona tematyka powstania, losu młodych ludzi. >>> czytaj więcej.


Poświęcenie przyborów szkolnych

Każdy doskonale zna to wspaniałe uczucie, kiedy w domu pojawiają się nowe książki, przybory do piórnika, przybory plastyczne. Radość jest ogromna i oczekiwanie, by móc to wszystko zabrać ze sobą do szkoły i korzystać na zajęciach. My swoje tornistry pełne „uśmiechu”, książek i zeszytów przynieśliśmy we wtorek do kaplicy, by Ojciec Mieczysław, mógł je poświęcić, aby nam dobrze służyły przez cały rok. Pierwszoklasiści ze swoimi wyposażonymi plecakami oczekiwały Ojca Mieczysława w klasach. Kiedy zagościł w ich pracowniach na buziach najmłodszych uczniów zagościła ogromna radość. >>> czytaj więcej.


Witaj szkoło, dobra szkoło!

„Jeszcze w uszach szumią morskie fale, śpiewa głośno rześki górski wiatr,
na wakacjach było, było tak wspaniale, ale teraz już do szkoły nadszedł czas...”


1 września 2014 r., uroczystą Mszą Świętą rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Przed nami mnóstwo pracy, nauki, ale także radości i miłych chwil.  Wielu z nas, wraz z pierwszym dniem nauki szkolnej zrobiło sobie postanowienia na najbliższe 10 miesięcy. Życzymy, aby udało się w nich wytrwać i aby przynosiły obfite owoce.
>>> czytaj więcej.


Rekolekcje nauczycieli


„Zwracam się do Was, drodzy nauczyciele i wychowawcy. Podjęliście się wielkiego zadania przekazywania wiedzy i wychowania powierzonych Wam dzieci i młodzieży. Stoicie przed trudnym i poważnym wezwaniem. Młodzi Was potrzebują. Oni poszukują wzorców, które byłyby dla nich punktem odniesienia. Oczekują odpowiedzi na wiele zasadniczych pytań, jakie nurtują ich umysły i serca, a nade wszystko domagają się od Was przykładu życia. Trzeba, abyście byli dla nich przyjaciółmi, wiernymi towarzyszami i sprzymierzeńcami w młodzieńczej walce. Pomagajcie im budować fundamenty pod ich przyszłe życie. (...)”

                                                                                                                                  Jan Paweł II List do nauczycieli,
Łowicz 1999

>>> czytaj więcej.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego