I Turniej o Puchar Burmistrza Ursynowa w szachach szybkich w Szkole Sióstr Niepokalanek

0111.IMG_6625 (1024x683)

I Turniej o Puchar Burmistrza Ursynowa w szachach szybkich w Szkole Sióstr Niepokalanek

Do turnieju zarejestrowało się 50 osób, osiągając limit wolnych miejsc. Na miejscu swój udział potwierdziło 39 zawodników, w tym 21 z naszej szkoły.

Turniej rozpoczął się o 10:15 i zakończył się o 17:00. Trwał 6 rund tempem 30 minut na zawodnika. Nagrody szachistom wręczał Zastępca Burmistrza Ursynowa, pan Rafał Miastowski.

Nagrody:

  • Złoty medal + puchar – Król
  • Srebrny medal + puchar – Hetman
  • Brązowy medal + puchar – Wieża.

Przyznano w 4 kategoriach.

6 zawodników z naszej szkoły stanęło na podium.

W kolejności zajmowanych miejsc, byli to:

  1. Mikołaj Szaniawski, 5 pkt, Ru 1722. Wdarł się przebojem na podium w kategorii OPEN.
  2. Zofia Stankiewicz, 4 pkt, Ru 1600. Najlepsza w kategorii KOBIETY. Zdobyła złoty medal.
  3. Szymon Kwiatkowski, 3 pkt, Ru 1586. Najlepszy wśród chłopców z rocznika 2008+ do IV kategorii szachowej.
  4. Paweł Bańkowski, 3 pkt, Ru 1507. Drugi w kategorii chłopców z rocznika 2008+ do 1400.
  5. Michał Grzegrzółka, 3 pkt, Ru 1521. Trzeci w kategorii chłopców z rocznika 2008+ do 1400.
  6. Aleksandra Swacha, 2 pkt, Ru 1186. Trzecia wśród dziewcząt z rocznika 2008+ do 1400.

 

Pozostali zawodnicy zajęli miejsca:

  1. Michał Jażdżyk, 4 pkt, Ru 1635
  2. Stanisław Jankowski, 3,5 pkt, Ru 1371, IV kategoria
  3. Maksymilian Kuś, 3 pkt, Ru 1564
  4. Bartosz Jażdżyk, 3 pkt, Ru 1643
  5. Mateusz Bańkowski, 3 pkt, Ru 1314
  6. Sebastian Byczek, 3 pkt, Ru 1457, IV kategoria – 50 zł do Empik
  7. Stanisław Taraszkiewicz, 3 pkt, Ru 1400
  8. Witold Swacha, 2.5 pkt, Ru 1386
  9. Łukasz Lipa, 2.5 pkt, Ru 1264
  10. Franciszek Filipiuk, 2 pkt, Ru 1215
  11. Daniel Mączyński, 2 pkt, Ru 1200
  12. Julia Grzegrzółka, 2 pkt, Ru 1042
  13. Igor Chlebowski, 2 pkt, Ru 1075
  14. Franciszek Stankiewicz, 1 pkt, Ru 917
  15. Błażej Jankowski, 1 pkt, Ru 1000

Wyniki: https://chessmanager.com/pl/tournaments/5190083783163904/results/6

Foto komentarz organizatora: http://bit.ly/zdjeciaSNU

Fotorelacja sędziego Marcina Maciągi: http://bit.ly/zdjecia1

 

Kolejny turniej z tego cyklu już w październiku. Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy na kolejny turniej już we wrześniu.

POWRÓT