Kabaty dziękują za trud śp. Siostrze Marii Gizeli

pogrzeb_s_2015_201615

Kabaty dziękują za trud śp. Siostrze Marii Gizeli

W czwartek 8 października o godz. 13.00 w Szymanowie odbył się pogrzeb śp. Siostry Marii Gizeli od Niepokalanego Serca Maryi. Wokół trumny zmarłej zakonnicy zebrały się licznie siostry niepokalanki, rodzina, wychowanki, przyjaciele. Przybyła także delegacja sióstr, nauczycieli i uczniów z Warszawy. W kaplicy Jazłowieckiej Pani stanął nasz poczet sztandarowy. Ze sztandarem szkoły oddaliśmy ostatni hołd Zmarłej.
Oto dzień po uroczystościach jubileuszu 25-lecia naszej szkoły odeszła osoba, która rozpoczęła w 2000 roku, roku jubileuszowym,dzieło budowy wielkiego kompleksu edukacyjnego na Kabatach od przysłowiowej złotówki. Ogromna wiara siostry Gizeli w sens podejmowanych wysiłków i jej zawierzenie Bożemu Miłosierdziu było dla wielu ludzi znakiem, że oto stoją wobec idei, dzieła, które warto wesprzeć.
Siostra Gizela odeszła do Pana w dniu 5 października. To dzień narodzin dla nieba świętej siostry Faustyny Kowalskiej, Apostołki Bożego Miłosierdzia. Kult Jezusa Miłosiernego był szczególnie bliski sercu zmarłej siostry Gizeli. W Godzinie Miłosierdzia 8 października trumna Zmarłej spoczęła w zakonnym grobowcu. Niech Zmartwychwstały Pan udzieli Siostrze Gizeli wiecznej nagrody za trudy podejmowane w imię Miłości
POWRÓT