Klasa 5 b w Muzeum Techniki

5-kwietnia-kl.-5b--4

Klasa 5 b w Muzeum Techniki

5 kwietnia, w dniu egzaminu szóstoklasistów, klasa 5b udała się na lekcję muzealną „Halo, czy to pan Bell? – historia wynalazku pierwszego telefonu i jego ewolucja do telefonów komórkowych” w Muzeum Techniki i Przemysłu. Pan przewodnik opowiedział nam o początkach telefonii, pokazał mnóstwo eksponatów, które miały zobrazować, jak przebiegał rozwój tej dziedziny techniki. Dowiedzieliśmy się, kim był Graham Bell i że nie tylko on pracował na wynalezieniem telefon, miał też konkurentów, z którymi rywalizował. Jednak to właśnie on przeszedł do historii, jako wynalazca telefonu. Przy okazji telefonów dowiedzieliśmy się też, jak powstawały pierwsze telewizory i co to jest kineskop oraz lampy. Po lekcji poświęconej telefonom mieliśmy okazję zwiedzić muzeum, w którym zgromadzonych jest wiele ciekawych eksponatów ukazujących rozwój myśli technicznej, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Najwięcej emocji wzbudziła sala ze starymi komputerami i sala, w której można było „pobawić się” programami komputerowymi. To była ciekawa wycieczka i bardzo cenna lekcja historii o wynalazkach XIX i XX wieku.

POWRÓT