Klasy piąte poznają tajemnice Starej Oranżerii

oranzenia_2015_2016_gh3

Klasy piąte poznają tajemnice Starej Oranżerii

 

W listopadzie klasy piąte udały się do Łazienek Królewskich na lekcję „Tajemnice Starej Oranżerii”. Spotkanie zaczęło się w teatrze, gdzie za czasów króla Stasia odbywały się przedstawienia dla króla, jego dworu i przyjaciół. Widownia mogła pomieścić tylko 200 osób, więc było to miejsce, do którego mieli dostęp naprawdę nieliczni. Ta mała sala teatralna ma świetną akustykę, którą dzieci mogły poznać podczas ćwiczenia dykcji oraz wyrażania emocji poprzez intonację głosu, mimikę twarzy i gest. Pani przewodnik w tym miejscu opowiedziała nam też historię Parku Łazienkowskiego i poszczególnych obiektów znajdujących się na jego terenie oraz zgromadzonych tam eksponatów i dzieł sztuki.

Druga część zajęć odbyła się w holu głównym, gdzie zgromadzone są rzeźby nawiązujące do czasów antycznych i do mitologii greckiej. Dzieciaki miały za zadanie odszukać wśród rzeźb wylosowaną postać a następnie odegrać w scence dramowej przedstawioną historię mitologiczną. Talenty aktorskie naszych dzieci dały o sobie znać w pełnej krasie. Na zakończenie zajęć dzieci rozwiązały test sprawdzający zdobytą wiedzę, który wypadł świetnie.

Po opuszczeniu Oranżerii odbył się spacer, podczas którego Pani Teresa Czarowska opowiadała o drzewach i krzewach, które możemy spotkać w parku. Miało miejsce też spotkanie ze stałymi mieszkańcami Łazienek – wiewiórkami, które jak rasowe modele na wybiegu pozowały do zdjęć i pokazywały swoją zwinność i wdzięk.

To była bardzo ciekawa lekcja historii i przyrody. Dziękujemy!

zni.

POWRÓT