Na dobry początek

podreczniki_2015_201601

Na dobry początek

2 września o godzinie 8.30 wszyscy uczniowie znaleźli się w kaplicy, by tutaj polecać Bogu swoje obowiązki. Modlitwa objęła także rodziny dzieci, pracowników szkoły. Następnie ksiądz kapelan opowiedział uczniom o objawieniu Maryi w La Salette. Matka Boża wybrała ubogich pasterzy – jedenastoletnią Melanię i dziewięcioletniego Maksymina. Rówieśników naszych uczniów. Maryja ukazała się z krzyżem, którego promienie jaśniały wokół Jej postaci. To duchowe promieniowanie krzyża podkreślił ksiądz – warto krzyż adorować, modlić się przed nim wzorem wielu świętych (np. królowej Jadwigi, Jana Pawła II). Następnie uczniowie przeszli na lekcję, a ksiądz kapelan w asyście ministrantów przeszedł po klasach, by poświęcić nowe podręczniki i przybory.

POWRÓT