Nasza szkoła istnieje już ćwierć wieku! Wspólne świętowanie

25-lecie_2015_201613

Nasza szkoła istnieje już ćwierć wieku! Wspólne świętowanie

Występ klasy 6a w dniu 2 października stanowił preludium naszego święta – właściwy jubileusz obchodzono w niedzielę 4 października.
Pierwsza była dziękczynna Msza święta, która rozpoczęła się o godz. 11 wprowadzeniem sztandaru szkoły. Niósł go nowy poczet sztandarowy, utworzony z obecnych szóstoklasistów. Zespół ten tworzą: Jan Drozdowski, Adam Skorża, Magdalena Ptaszek, Milena Niewczas-Zajączkowska, Karolina Grabowska i Marianna Kaźmierczak.
Msza św. zgromadziła niemal wszystkich uczniów szkoły i ich rodziny, zaprzyjaźnionych ze szkołą kapłanów – ojca Jana Spieża dominikanina, ks. prałata Tadeusza Bożełko i kapelana Ks. Franciszka Szklarskiego. Gośćmi honorowymi były siostryz Rady Generalnej Zgromadzenia Sióstr Niepokalanek z Matką Wawrzyną – Przełożoną Generalną Zgromadzenia.
W uroczystej procesji przyniesiono dary jubileuszowe – złotą kustodię, stroje liturgiczne dla ministrantów, kwiaty. Po Eucharystii w imieniu rodziców głos zabrała pani Beata Dudziuk, która przypomniała naszą błogosławioną patronkę, jej nieprawdopodobny zapał i odwagę w podejmowaniu Bożego powołania. Jesteśmy spadkobiercami „szaleństwa” Bożego bł. Matki Marceliny.
Następnie zebrani goście uczestniczyli w sadzeniu dębu upamiętniającego jubileusz i poświeceniu tablicy pamiątkowej ufundowanej przez rodziców jako dar wdzięczności za dar szkołyniepokalańskiej. Potem nastąpiło oficjalne otwarcie boisk sportowych przez matkę Wawrzynę i pana Mirosława Siennickiego inspektora nadzoru budowlanego. Na boiskach tych wkrótce rozpoczęły się konkursy sportowe reprezentacji klas IV – VI. Młodsi uczniowie swoje konkursy mieli zorganizowane w hali sportowej.
Po zakończeniu Mszy św. młodzi artyści przygotowali się do występu, więc około godz. 12.45 w sali widowiskowej odbył się program artystyczny ukazujący historię szkoły. Występ klasy 6a wraz z tańczącymi klasami 3b, 5a i 5b bardzo się zebranym gościom podobał.
Jadalnia pracowała niestrudzenie – od 13.15 można tam było zjeść ciepły posiłek. Serwowano gorące zupy i bigos, a w sali plastycznej rodzice klasy 5a urządzili kawiarenkę. Poczęstunek był darem rodziców wszystkich klas oraz sióstr.
Po południu od 14.30 aż do 17 rozgrywano na boisku mecze piłki nożnej pomiędzy rodzicami i dziećmi. Pogoda dopisała – słońce sprzyjało spędzaniu czasu na nowej, szmaragdowej murawie boiska. 
Niedziela 4 października pozostanie w pamięci jako dzień pełen wdzięczności i radości, spędzony wspólnie na modlitwie, refleksji i zabawie.
POWRÓT