Niesamowity koncert edukacyjny…

Niesamowity koncert edukacyjny…

22 kwietnia na szkolnej scenie widowiskowej zawitali, jak co miesiąc artyści z Filharmonii Narodowej ze wspaniałą operą „Sprzedana narzeczona”. Akcja rozgrywa się w czeskiej wiosce, do której to po kilkuletniej nieobecności, powraca syn bogatego gospodarza Tobiasza Michy – Jenik. Zakochuje się on w pięknej Marzence, córce wieśniaka Kruszyny. Niestety dziewczyna została już wcześniej „obiecana” bogatemu Waszkowi. Losy młodych bardzo się komplikują i stoją pod wielkim znakiem zapytania. Swat Kecal za wszelka cenę próbuje doprowadzić do ślubu młodej dziewczyny z synem bogatego Tobiasza. Ojciec Marzenki, który widzi, iż jego córka kocha innego młodzieńca, próbuje doprowadzić do zerwania umowy. Ostatecznie po wielu zawirowaniach Marzenka poślubia syna Tobiasza (zgodnie z umową) z tym, że nie tego, o którym myśleli wszyscy, czyli Waszka, tylko Jenika.
Całe przedstawienie operowe jest pełną humoru komedią. Widzowie, pomimo tego, że byli jeszcze bardzo młodzi entuzjastycznie przyjęli aktorów i słowo, które do nich skierowali. Na twarzach młodzieńców widać było uśmiechy i zadowolenie.
Należy przyznać, że koncert nie należał do typowych, nie było żadnych instrumentów, ale był równie interesujący i ciekawy. Dla wszystkich uczniów było to spotkanie z nieco innym wymiarem sztuki, za co serdecznie dziękujemy. I czekamy na kolejne.
POWRÓT