Opera Enter – relacja Franciszka Hameli

Opera Enter – relacja Franciszka Hameli

We wtorek 12 kwietnia w Warszawskiej Operze Kameralnej odbyło się przedstawienie pt. „Czarodziejski flet”. Wszystkie klasy szóste oraz jedna piata wybrały się, aby obejrzeć to widowisko muzyczne. Opera została poprzedzona krótkimi  warsztatami dla uczniów, podczas których poznali oni  cechy dzieła operowego, podstawowe pojęcia związane z takim widowiskiem. Zapoznano uczniów z dobrymi  manierami, jakie obowiązują widownię teatralną.

Gdy uczniowie ponownie usiedli w fotelach, rozpoczął się długo oczekiwany występ. Opera w języku niemieckim była widowni opowiedziana, poszczególne postacie przedstawione, a arie zapowiedziane. „Czarodziejski flet” Wolfganga Amadeusza Mozarta został dla potrzeb młodych widzów skrócony do 55 minut. Śpiewającym artystom towarzyszył kwartet składający się ze skrzypiec, fortepianu, wiolonczeli i fletu poprzecznego (który pełni tu rolę bohatera).

POWRÓT