Opłatek absolwentów

absolwenci_2015_2016_f20

Opłatek absolwentów

Tradycyjny opłatek absolwentów odbył się w niedzielę 10 stycznia. Zaproszenie skierowane zostało do wszystkich, którzy uczyli się w naszej szkole. Absolwenci nie zawiedli – przybyło ponad 100 osób. Byli wśród nich studenci, licealiści i najliczniejsze  grono gimnazjalistów.
Spotkanie rozpoczęła  uroczysta Msza święta, którą odprawił  ks. Franciszek, nasz kapelan.  Służba liturgiczna  złożona była z licznych ministrantów w różnym wieku, ale przede wszystkim z absolwentów, wśród nich szczególnym  gościem był alumn Wyższego Seminarium Duchownego w Warszawie Stefan Piotr Kaniewski, nasz dawny uczeń.
Niedziela Chrztu Pańskiego  kieruje  wzrok na sakrament chrztu – modlitwy tego dnia wypełniała  wdzięczność za  ten dar. Ksiądz kapelan serdecznie powitał zebranych i zwrócił uwagę na szczególną wartość świadectwa wiary, jakie składają  w swoich środowiskach nauki.   Kaplica wypełniona była nie tylko absolwentami, przybyli także ich rodzice, przez lata bardzo związani  z siostrami i szkolnym środowiskiem.
Po Mszy św. około południa nadszedł czas na przełamanie się opłatkiem. Siostra Gabriela w imieniu sióstr złożyła zebranym życzenia  i po chwili wszyscy szukali spojrzeniem swoich dawnych kolegów, koleżanek, Sióstr, nauczycielek i wychowawczyń. Trzeba przyznać, że wierne tym spotkaniom, by towarzyszyć absolwentom są zawsze na straży nasze nauczycielki: p. Barbara Skowron, p. Joanna Człapska, p. Dominika Lulek, p. Gosia Milka, p. Jola Frieze, p. Kasia Łada i oczywiście siostry.
Były klasy, które solidarnie przybyły niemal w komplecie (zwłaszcza uczniowie gimnazjów, czyli stosunkowo niedawni  absolwenci), byli  jednak studenci kończący uczelnie, wierni tym spotkaniom od lat, a zwłaszcza Tomek Domański i Maciej Riedl. Licznie przybyło także grono licealistów, którzy mają już bogate szkolne doświadczenia.  Wielkie to szczęście spotkać się z przyjaciółmi sprzed lat, wiedząc, że drzwi szkoły są dla niepokalańskich uczniów  zawsze szeroko otwarte.