Pasowanie na ucznia

pogrzeb_s_2015_201615

Pasowanie na ucznia

W piątek 10 października w szkole miało miejsce bardzo ważne wydarzenie – nasi pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi członkami naszej szkoły. Pasowanie na ucznia odbyło się w dwóch turach. O godzinie 15:00 w sali widowiskowej zgromadzili się uczniowie klasy 1c oraz ich rodzice i dziadkowie, zaś o godzinie 16:00 klasy 1a i 1b. W obu przypadkach uroczystość rozpoczęła się od programu artystycznego przygotowanego przez wychowawczynie i uczniów. Dzieci pięknie ubrane w nasze stroje galowe zaprezentowały się w tańcu, zaśpiewały radosne piosenki i słowami wierszy pokazały, że są gotowe na ślubowanie.
Po tym artystycznym występie s. Leonarda poprosiła o wprowadzenie sztandaru szkoły. Kiedy poczet sztandarowy stanął na scenie pomiędzy dziećmi wszyscy odśpiewali hymn szkoły i nasi pierwszoklasiści złożyli ślubowanie, że będą godnie reprezentować szkołę, szanować innych, dbać o dobro wspólne i dochowają wierności Bogu. Nie zabrakło też hymnu narodowego, co było życzeniem naszych uczniów.
Po ślubowaniu Siostra Dyrektor zaopatrzona w swoje wielkie pióro, które od lat wykorzystywane jest przy tej uroczystości, wywoływała każdego ucznia i wręczając mu legitymację szkolną obwieszczała, że oficjalnie jest przyjęty w poczet uczniów naszej szkoły.
Na zakończenie tej pięknej uroczystości dzieci udały się do jadalni, gdzie przygotowany był dla nich słodki poczęstunek. Był to też moment, w którym pierwszaki mogły zobaczyć starsze koleżanki i starszych kolegów z klas szóstych w roli tych, którzy im posługują i dbają, aby niczego nikomu nie brakowało.
Życzymy naszym pierwszoklasistom zapału do pracy, bardzo dobrych wyników w nauce, serdecznych koleżanek i kolegów oraz dużo radości z faktu bycia uczniem.
POWRÓT