Piłkarskie święto pamięci o. Józefa Jońca SP

pilka_6_2015_2016_ffr01

Piłkarskie święto pamięci o. Józefa Jońca SP

W  czwartek i piątek 7 i 8 kwietnia  w Warszawie na Boisku Orlik 2012 przy ulicy Kazimierzowskiej/Madalińskiego odbył się – VI. MEMORIAŁ o. Józefa Jońca SP (który zginął przed sześcioma laty w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem), którego organizatorem była Fundacja BO WARTO.  Wsparcia finansowego i merytorycznego udzielił Zespół Sportu i Rekreacji Urzędu Dzielnicy Mokotów, a partnerem w realizacji tego przedsięwzięcia był Parafialny Klub Sportowy FALCONIA.
To był rekordowy  Memoriał!  Szósta już edycja sportowej propozycji pamięci o ojcu Józefie spotkała się z jeszcze życzliwszym przyjęciem i aktywnym udziałem młodych piłkarzy, którzy w asyście swoich opiekunów, trenerów, rodziców i młodszego rodzeństwa zaprezentowali prawdziwe sportowe współzawodnictwo. W Turnieju uczestniczyło 220 zawodników (w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazja). Mecze trwały łącznie 400 minut i zdobyto w nich 110 bramek, najwięcej goli wśród szkół podstawowych strzeliła Prywatna Szkoła Podstawowa nr 6 Sióstr Niepokalanek – 13, a spośród gimnazjów 11 goli strzeliło Gimnazjum przy Społecznym LO nr 4 im. Batalionu AK ”Parasol”.  Rozegrano 40 doskonałych meczów, żadnego zawodnika nie ukarano żółtą ani czerwoną kartką.
W składzie  drużyny naszej szkoły znaleźli się: Kornel Tłaczała, Jerzy Lipiecki, Maciej Lewiński, Jeremi Leski, Andrzej Biełanowicz, Szymon Pajęcki, Mateusz Średnicki, Jakub Komendołowicz, Michał Mazur, Ignacy Sienkiewicz.
W fazie grupowej nasi zawodnicy wygrali dwa mecze (2:0, 4:1), a następnie zwyciężyli w ćwierćfinale. O wynikach meczu półfinałowego zadecydowały rzuty karne. Nasi chłopcy wygrali 3:2 i przeszli  do  finału. W decydującym meczu łatwo poradzili sobie z drużyną przeciwnika. Strzelili 5 bramek i dopiero  na koniec  utracili jedną. Wywalczyli  pierwsze miejsce, a dodatkowo zdobyli nagrody indywidualne: Szymon Pajęcki został Królem Strzelców, a Kornel Tłaczała zdobył tytuł Najlepszego Bramkarza.
Szkolna reprezentacja wróciła  ze wspaniałym pucharem. Drużynie i jej trenerowi – panu Tomaszowi Grzywnie – składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.
 
POWRÓT