Po zielonej trawie piłka goni! Znowu gramy na szkolnym boisku

poswiecenie_boiska_2015_201614_4lnfxx52

Po zielonej trawie piłka goni!  Znowu gramy na szkolnym boisku

W czwartek 24 września nadeszła bardzo miła dla uczniów chwila. Oto po niemal trzech miesiącach prac oddany został do użytku nowy kompleks boisk. Rankiem wszystkie klasy z nauczycielami zebrały się w kaplicy na krótką modlitwę, podczas której ks. kapelan odmówił formuły poświęcenia obiektu, sprzętu sportowego, a nade wszystko polecił Bogu bezpieczeństwo użytkowników. Przypomniał prawdę o tym, że sport jest dziełem Bożym, treningiem charakteru i szkołą zasad fair play. Następnie ks. Franciszek w gronie ministrantów udał się na nowe boisko, by je poświęcić. Po kilku minutach radosny gwar uczniów przeniósł się na boisko, gdzie dzieci z zapałem próbowały nowej murawy. Krótka, ale ważna dla nas chwila.

POWRÓT