Pochylenie się nad tajemnicą Zmartwychwstania…

misterium_2014_2015_d4001

Pochylenie się nad tajemnicą Zmartwychwstania…

Sobotnie popołudnie ( 28 marca 2015r.) w naszej szkole było czasem, kiedy to mogliśmy pochylić się nad tajemnicą Zmartwychwstania Naszego Pana – Jezusa Chrystusa. Wszystko za sprawą Misterium wystawianego przez uczniów klas V b i V c, przygotowanego pod opieką wychowawczyń: pani Agnieszki Skamrot i pani Joanny Ślubowskiej.
Dzięki opowiedzeniu wzruszającej historii Syna Bożego mogliśmy dokonać refleksji nad dziełem naszego odkupienia, które dokonało się ponad dwa tysiące lat temu, poprzez Krzyż i Zmartwychwstanie. Scenariusz napisany przez s. Anielę – niepokalankę, pozwolił nam utworzyć w wyobraźni obraz ostatnich dni z życia Jezusa. Przesłaniem dla licznie zgromadzonych rodziców, dziadków, nauczycieli i pracowników szkoły była pieśń „Zmartwychwstał Pan i żyje dziś”, która rozpaliła nadzieję w sercach, i wiarę, że kiedyś dokona się nasze zbawienie. Aktorom i reżyserom serdecznie dziękujemy za podjęcie się przedstawienia, tak trudnej sztuki i wprowadzenie nas w przeżywanie Triduum Paschalnego oraz radości Wielkiej Niedzieli.
Trzeba przyznać, że tego dnia w całej szkole czuć było prawdzie świąteczny klimat. Już po przekroczeniu progów szkolnych mogliśmy rozkoszować się pięknymi ozdobami świątecznymi, wykonanymi przez przedszkolaków i uczniów szkoły. Były tam radosne kurczaczki wykonane z balonów, prace plastyczne obrazujące Zmartwychwstałego, koszyki, baranki i inne symbole świąt. Dodatkowo znajdowały się stanowiska: ze zdrową wędliną, której zapach roznosił się po całym korytarzu, z koszami wiklinowymi do „święconki”. Można było także nabyć palmy na Niedzielę Palmową, które misternie przygotowywały mamy z naszej wspólnoty szkolnej.
Na tych, którzy po uczcie duchowej, chcieli posilić ciało czekała kawiarenka, zorganizowana przez rodziców klasy II b. Można było posmakować wielu pyszności. Nie zabrakło babek piaskowych, mazurków, makowców, serników i wielu innych smacznych ciast i ciasteczek.
To niezwykły dar, że są jeszcze miejsca, gdzie pielęgnuje się tradycję i dba o rozwój duchowy, religijny. Serdecznie dziękujemy Siostrom za organizację przedsięwzięcia. Dziękujemy także Rodzicom, którzy włączyli się w przygotowanie tego dnia.
 
 
POWRÓT