Podsumowanie I etapu Ogólnopolskiego Konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego…”

Losy zolnierza

Podsumowanie I etapu Ogólnopolskiego Konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego…”

6 listopada 2017 roku dwóch uczniów klasy 6a, Kosma Bernaś oraz Jerzy Skawiński, wzięło udział w pierwszym etapie szkolnym XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego pt. „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej”. Obaj uczniowie zdobyli wysokie wyniki punktowe uzyskując kwalifikację do etapu rejonowego, który odbędzie się 10 stycznia 2018 roku. Kosma Bernaś zdobył ponad 95 % punktów, natomiast Jerzy Skawiński uzyskał ponad 81 % punktów. Chłopcy przygotowują się do konkursu pod opieką pana Adama Pawłowskiego. Życzymy kolejnych sukcesów w następnych etapach konkursu.

POWRÓT