Powiatowy Zespół Placówek Pomocy Dziecku i Rodzinie w Siennie

dary_2015_2016_Rf1

Powiatowy Zespół Placówek Pomocy Dziecku i Rodzinie w Siennie

W czwartkowy poranek 17 grudnia dzięki uprzejmości  p. Macieja Skorży, który w tym dniu pełnił rolę naszego kierowcy, wyruszyliśmy w składzie  dwóch wolontariuszy – Wiktoria Rozkosz i Adam Skorża  oraz s. Marii Pii  do Powiatowego Zespołu Placówek Pomocy Dziecku i Rodzinie w Siennie. Celem naszej wizyty było dostarczenie 42 paczek świątecznych dla dzieci i młodzieży przebywających w tej placówce, przygotowanych przez Grupę Pielgrzymkową oraz trzech  wolontariuszy. Dary, które znajdowały się w paczkach, zostały zebrane w ramach akcji „Adwentowy dar serca”. Przewidywana wizyta miała trwać krótko, ale ….. życie bywa bardzo zaskakujące.
Powitała nas pani dyrektor Małgorzata Szymaniak  w towarzystwie sześciu osób, które już wróciły ze szkoły. Zostaliśmy zaproszeni na herbatę. Myślę, że nic nie zastąpi czasu spędzonego na rozmowie z mieszkańcami placówki, którzy sukcesywnie powracali ze szkoły. Rozpiętość wiekowa jest dość zaskakująca-  najstarsza Ada liczy 22 lata, a najmłodszy Mikołaj 8 lat. Opowiadali o swoich zainteresowaniach, planach, marzeniach. Z panem  M. Skorżą chętnie rozmawiali i dzielili się swoimi doświadczeniami na temat sportu, a szczególnie gry w piłkę nożną. Powstało też bardzo żywe zainteresowanie życiem zakonnym, szczególnie planem dnia i wykonywanymi obowiązkami. Wiktoria i Adam opowiadali o szkole na Kabatach w Warszawie.  Nadszedł czas pożegnania.
Zapewne ten dzień  na długo pozostanie w naszych sercach. Już teraz całą czwórką możemy zgodnie powiedzieć – czynienie dobra jest przyczyną wielkiej radości.
POWRÓT