Powiew świętości

dzien_swietych_2015_2016_201

Powiew świętości

 

Uroczystość Wszystkich Świętych to czas radosnego świętowania i pamięci. Pierwszego listopada oddajemy chwałę wszystkim świętym, tym oficjalnie uznanym i tym nieznanym z imienia. Dzień ten, przypomina nam także prawdę o powszechnym powołaniu do świętości.

W związku z tym w dniu 29 października w klasach 1- 3 odbyło się spotkanie ze świętymi. Organizatorem tego dnia była siostra Bartłomieja. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców szkoła wypełniła się obecnością wielu świętych, którzy tłumnie zjawili się już na wspólnej modlitwie różańcowej w kaplicy o godzinie 8.10. Kogóż tam nie było? Przybyły święte  zakonnice – św. Teresa z różami,  Matka Teresa z Kalkuty, Matka Marcelina, przybył sam św. Wojciech, św. Franciszek, słowem niebiańska  arystokracja.  

Dzień rozpoczął się  od spotkania w sali widowiskowej. Klasa 2b pod kierunkiem siostry Bartłomiei przygotowała interesujące przedstawienie o naszym wielkim, współczesnym świętym Janie Pawle II. Szczególne zainteresowanie widowni wzbudził pojazd papamobile, którym wjechał aktor grający Jana Pawła II. Uczniowie za spektakl podziękowali klasie 2b gromkimi brawami.  

Oprócz konkursu na najciekawszy strój świętego dzieci brały też udział w wielu innych konkurencjach. Wielkim zainteresowaniem cieszył się  konkurs plastyczny pt. „Święty z nieba wzięty”.  Dzieci musiały za pomocą dowolnych środków plastycznych przedstawić postać wybranego świętego. W konkursie literackim pt.  „ Poznaj mojego świętego przyjaciela” miały za zadanie napisać list do kolegi lub koleżanki, w którym przekazały mu informacje o swoim patronie lub innym,   ulubionym świętym. Za najciekawsze stroje świętych, portrety, listy dzieci otrzymały dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

W tym dniu nie zabrakło też słodkiego „co nieco”.

POWRÓT