Prymusi Frazeologii

Nie myślimy o niebieskich migdałach, nie zasypiamy gruszek w popiele – nasi uczniowie chętnie uczą się frazeologii – barwnego i zaskakująco bogatego zasobu językowego. Już po raz dziewiąty odbył się Dzielnicowy Konkurs Frazeologii organizowany przez Niepubliczną Szkołę Podstawową nr 47 . W marcu nasi uczniowie walczyli o udział w finale międzyszkolnym. Etap szkolny napisało ponad dwadzieścia osób z klas piątych i szóstych. Ostatecznie w piątek 24 kwietnia w zmaganiach międzyszkolnych naszą szkołę reprezentowali: Maria Beisert (kl. 5c) i Joanna Sołyga (kl. 6 b) – konkurs wiedzy, Zofia Ossowska i Jakub Jażdżyk ( obydwoje z kl. 6 c) – konkurs plastyczny. Maria Beisert, choć dopiero piątoklasistka, zajęła drugie miejsce w konkursie wiedzy. Duet Zosia Ossowska i JakubJażdżyk miał za zadanie wykonać ilustrację do przysłowia „Baba z wozu, koniom lżej”. Zosia i Jakub wykonali swoje zadanie z klasą i humorem – zdobyli trzecie miejsce w konkursie plastycznym.
Gratulujemy uczestnikom wiedzy i entuzjazmu!