Przed wielu laty ten chłopiec żył, lecz jego czyny trwają do dziś…

Screen Shot 2016-08-19 at 18.28.23

Przed wielu laty ten chłopiec żył, 

lecz jego czyny trwają do dziś…

 

Katecheza świętego Stanisława Kostki jest ciągle aktualna!
„Do wyższych rzeczy jestem stworzony i dla nich winienem żyć” – streszczeniem tej maksymy było życie patrona dzieci i młodych ludzi – świętego Stanisława Kostki. W dniu jego święta, w piątek 18 września, pierwsza lekcja przebiegła w kaplicy. Ksiądz kapelan odprawił uroczystą Mszę św. dla całej braci szkolnej polecając Bogu wychowanie i prowadzenie zarówno tych najmłodszych uczniów, jak i wyrastających powoli z dziecięcych lat. Modlitwą objął także tych, którzy im w tym wzrastaniu stale towarzyszą – rodziców, nauczycieli i wychowawców. Ksiądz Franciszek przybliżył dzieciom postać ich świętego patrona – dowiedziały się o jego mazowieckich korzeniach, szlacheckiej zamożnej i wpływowej rodzinie, ambicjach rodziców. Usłyszały o miłości młodego Polaka do Chrystusa, która zasłoniła wszelkie inne drogi tego świata. Młody Stanisław wybrał służbę w zakonie jezuitów i idąc za tym powołaniem sprzeciwił się rodzicom. Szybko dorósł do nieba, umarł w osiemnastym roku życia w święto Wniebowzięcia Maryi Panny, 15 sierpnia 1568 r. Patron polskich dzieci przypomina nam nieustannie, o które „wyższe rzeczy” warto w życiu walczyć – i przestrzega, by nie wybierać tego, co lekkie, łatwe, przyjemne…
POWRÓT