„Przyjaciel z Raju, czyli prawdziwa historia o św. Mikołaju”

Screen Shot 2016-08-31 at 12.22.52

„Przyjaciel z Raju, czyli prawdziwa historia o św. Mikołaju”

„Przyjaciel z Raju, czyli prawdziwa historia o św. Mikołaju”

W piątkowe przedpołudnie do naszej szkoły zawitał wyjątkowo wyczekiwany i kochany przez wszystkie dzieci gość – Święty Mikołaj. Radość jaka zagościła na buziach i w sercach dzieci jest nie do opisania. Święty Mikołaj z orszakiem elfów i workiem pełnym upominków, przybył do sali widowiskowej, wypełnionej po brzegi, tuż przed godziną dziesiątą.

Na początku, po gorącym powitaniu, razem ze zgromadzoną publicznością oglądał piękne i wzruszające przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy IV a  pod opieką s. Edyty.  Dzięki małym aktorom po raz kolejny, uczniom naszej szkoły, została przybliżona historia Św. Mikołaja z Mirry, który wcale nie był krasnalem, ani żadnym skrzatem tylko Sługą Bożym, który postanowił dookoła siebie rozsiewać dobro, pomagając innym. Można rzec, że jedną z jego maksym życiowych była myśl: „Nie wiele to może, lecz może pomoże”. Mikołaj pomagał pannom na wydaniu, które nie miały posagu, pomagał potrzebującym dzieciom z biednych rodzin, pomagał tym, którzy tej pomocy potrzebowali. Warto, abyśmy my brali z niego przykład i z miłością spoglądali na naszych braci i siostry, zwłaszcza tych, którzy znajdują się w trudnej sytuacji. Wszyscy jesteśmy zaproszeni do realizacji i kontynuacji misji Świętego Mikołaja. Nie zapominajmy o tym. Warto też pamiętać, że jest patronem Rybaków i żeglarzy, o czy dowiedzieliśmy się podczas czasie spektaklu kl. 4a.


Po baśniowym przedstawieniu Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci drobnymi upominkami. Pierwszoklasiści i klasa  IV a  dostały prezenty na sali, natomiast klasy drugie i trzecie oczekiwały przybysza w swoich pracowniach wraz z wychowawcami. Emocji i bardzo pozytywnych wrażeń było sporo. Do klas starszych natomiast dotarł Aniołek, który w imieniu Św. Mikołaja zostawił dzieciom podarki.


Cieszymy się, że w naszej szkole pielęgnowana jest tradycja wizyty Mikołaja. Dziękujemy jednocześnie za przekazywanie prawdy, w przyjemny sposób, o tym świętym.

Świętego Mikołaja prosimy natomiast, by wspierał nas tutaj na ziemi, byśmy jego wzorem potrafili dzielić się z potrzebującymi, abyśmy potrafili sprawiać bliźniemu radość.

POWRÓT