Rocznica Pierwszej Komunii Świętej

komunia_1_2015_2016_rc04

Rocznica Pierwszej Komunii Świętej

Rocznica Pierwszej Komunii Świętej

Rocznica Pierwszej Komunii Świętej zbiegła się z Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego. Niedziela  8 maja  – był to szczególny dzień pełen łask dla dzieci z klas trzecich.  W tym dniu do Pierwszej Komunii Świętej przystępowała Marysia Mozer z klasy 3a.
W niedzielnej uroczystości dzieciom towarzyszyli  rodzice, rodzeństwo, dziadkowie, siostry oraz nauczyciele. Specjalnie na ten dzień wspaniale przystrojono kaplicę, aby również w ten sposób podkreślić rangę wydarzenia. Do tego ważnego wydarzenia naszych uczniów przygotowywała niezastąpiona Siostra Maria Pia. W tym miejscu wielkie, z serca płynące podziękowania dla siostry, która poświęciła swój czas na przygotowanie do tej uroczystości. Również dziękujemy wychowawczyniom tych dzieci pani Mirze Bednarz, pani Małgosi Milce, pani Renacie Oleksiak i pani Paulinie Dąbrowskiej  za okazywane serce i wyrozumiałość oraz za wsparcie. Dzieci w pięknych białych albach i sukienkach wyglądy przepięknie.  Świadome  doświadczenia  żywego Pana Jezusa, zachowywały się  poważnie i dojrzale jak na swój wiek.   Uroczystość była dopięta na ostatni guzik, wszystko wyglądało przepięknie.  Siostry wraz z Rodzicami zadbały o każdy szczegół, nawet o ten najdrobniejszy. Warto wspomnieć o wystąpieniu  pani Doroty Witczak, które poruszyło serca sióstr i nauczycieli.
Rocznica Pierwszej Komunii Świętej była  przypomnieniem jak ważna jest dla dzieci Eucharystia, która jest doświadczeniem miłości Boga Ojca.  Jan Paweł II napisał  w Ecclesia de Eucharistia: „Każdego dnia dane mi było z wiarą rozpoznawać w konsekrowanym chlebie i winie Boskiego Wędrowca, który kiedyś stanął obok dwóch uczniów z Emaus, ażeby otworzyć im oczy na światło, a serce na nadzieję”.
POWRÓT