Sekrety muzyki – wycieczka 2c

muzyka_2015_2016_dd_2c1

Sekrety muzyki – wycieczka 2c

Oto kolejna wyprawa  w dniu 5 kwietnia. Klasa 2c wraz z wychowawczynią – s. Antonią i z panią Marzeną Wróblewską – mamą Weroniki, wyruszyła do Muzeum Fryderyka Chopina.  Grupa szybko dojechała do Centrum, a potem spacerkiem przeszła  ul. Świętokrzyską do samego muzeum – pięknie prezentującego się na wysokiej skarpie.
Mimo niezbyt długiej drogi wszyscy odczuwali głód, dlatego na pięknych schodach muzeum  dzieci  posiliły się  drugim śniadaniem. Wkrótce otworzyły się drzwi i miły pan portier zaprosił uczniów nas do środka. Chwilę jeszcze czekali oni  na panią przewodnik, ale w tym czasie urządzili  sobie mini występy recytatorskie z ostatnich konkursów, więc czas  szybko upłynął.
Pani Przewodnik przywitała swoich gości miło i zaprosiła do zwiedzania muzeum, które okazało się niezwykle ciekawe i nowoczesne. Dzięki temu uczniowie mogli interaktywnie uczestniczyć w zajęciach, a na koniec sami staliśmy się kompozytorami. Wybrane dzieci mogły zagrać utwory napisane w grupie. Przy okazji pani pochwaliła grupę za bogatą wiedzę muzyczną, którą wykazała  ona podczas zwiedzania.
To był na ten dzień koniec  przygody z Fryderykiem Chopinem. Po wyjściu z muzeum dzieci poszły wprost do miejsca ulubionego przez niemal wszystkich, czyli  manufaktury cukierków. Po zakupach i degustacji czekał  już tylko powrót do szkoły. Był on bardzo przyjemny, ponieważ klasa wracała słonecznym Nowym Światem.
 
 
POWRÓT