Słodka wycieczka

wedel_2015_20164

Słodka wycieczka

Dnia 16 września klasa V c zwiedziła Fabrykę Czekolady „Wedel”. Od samego początku uczestnikom towarzyszył niesamowity zapach kakao, który wszystkich wprowadził w dobry nastrój. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Galerii Rzeźb, w której wszystkie eksponaty były wykonane z prawdziwej jadalnej czekolady! Następnie uczniowie dowiedzieli się, jak powstała Fabryka Czekolady „Wedel” , kto był jej założycielem oraz jakie były jej losy podczas II wojny światowej oraz w czasach komunizmu w Polsce. Lekcja historii była połączona ze zwiedzaniem sali historycznej, w której obecnie odbywają się posiedzenia Rady Nadzorczej firmy. Następnym punktem programu był pokaz filmowy o pochodzeniu kakao, połączony z degustacją wedlowskich rarytasów. Uczniowie mieli również okazję zwiedzić dwie linie produkcyjne: Linię Torcików Wedlowskich, gdzie każdy torcik jest ręcznie dekorowany oraz Linię Venus, gdzie powstają nadziewane czekolady. Na koniec wszyscy dostali pyszne upominki od firmy „Wedel”. Była to, z pewnością, najsłodsza wycieczka w tym roku.