Ślubuję!

dscf0180

W dniu 29 września klasy pierwsze przeżywały swój wielki dzień – uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie. Na uroczystość zaproszeni zostali przez Dyrekcję szkoły także wzruszeni rodzice i rodziny dzieci.

Uczniowie założyli w tym dniu po raz pierwszy swoje nowe stroje galowe. O godzinie 15.30 stanęli na scenie prowadzeni przez swoje wychowawczynie panią Mirą Bednarz i s. Mikołaję. Krótka część artystyczna składała się z wierszy o szkole i wesołych piosenek wykonanych z energią i radością. Mali wykonawcy nawet mylili się z wdziękiem, zdobyli więc wielkie uznanie gości.

Wkrótce na scenę wprowadzono sztandar szkoły. Ta funkcja przypadła uczniom klasy 6a. Poczet w składzie: Jeremi Leski, Barbara Wróbel i Małgorzata Bosek stanął ze sztandarem w centrum sceny. Uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie, po czym zostali pasowani na ucznia przez siostrę Dyrektor tradycyjnym piórem. Wychowawczynie wręczyły dzieciom legitymacje szkolne.

Po odśpiewaniu hymnu szkoły sztandar został wyprowadzony. Dzieci kontynuowały swoje święto – zaproszono je następnie na podwieczorek do jadalni, gdzie obsługiwać je mieli najstarsi koledzy i koleżanki z klasy 6a.