Spacer po Warszawie , Antek Jarmoch II b

Spacer po Warszawie

Antek Jarmoch II b

„24 kwietnia tuż po godzinie 8:00, cała nasza klasa zgromadziła przy stacji Metro Kabaty, by udać się na wycieczkę szlakiem znanych Warszawiaków i osób związanych z Warszawą. Po około 20 minutach jazdy wysiedliśmy na stacji Ratusz Arsenał, gdzie czekała na nas pani Renata – pani przewodnik. Pierwszym miejscem, przy którym się zatrzymaliśmy był pomnik Stefana Starzyńskiego. Pani opowiadała o nam, że był on prezydentem Warszawy przed II wojną światową. Bardzo kochał swój kraj. Kiedy zaatakowali nas Niemcy w 1939 roku, organizował ludziom ewakuacje. Następnie udaliśmy się pod pomnik Marii Konopnickiej. Była ona znaną pisarką. Pisała wiersze dla dzieci i utwory dla dorosłych. Później udaliśmy się pod Grób Nieznanego Żołnierza. Udało nam się zobaczyć zmianę warty. Widzieliśmy także urny, w których znajdują się ziemie z różnych pól bitewnych. Później byliśmy przy pomniku Księdza Twardowskiego i Bolesława Prusa. Obaj byli pisarzami, a ich pomniki są niedaleko od siebie. Następnie zobaczyliśmy pomnik Księcia Józefa Poniatowskiego. Siedzi on na koniu trzymając w ręku miecz. Zapamiętałem, że był dowódcą armii w czasach wojen napoleońskich. Dalej poszliśmy pod pomnik Adama Mickiewicza, który jest uznawany za najbardziej znanego wieszcza Polski. Byliśmy także w Kościele Świętego Krzyża, gdzie znajduje się serce Fryderyka Szopena. Na zakończenie naszej wycieczki udaliśmy się do Muzeum Szewstwa, gdzie dowiedzieliśmy się jak powstają prawdziwe skórzane buty. Wycieczka bardzo mi się podobała. Nawet nie wiedziałem, że pomniki kryją w sobie tyle ciekawej historii naszego miasta i ludzi tu przebywających.”
POWRÓT