Sportowy Dzień Dziecka

Sportowy Dzień Dziecka

Dzień Dziecka przebiegał  w tym roku pod znakiem sportu. W szkole obecne były tylko klasy 4-6, gdyż młodsi  wyjechali na swoje zielone szkoły.
Dzień rozpoczął się wspólną modlitwą, podczas której uczniowie i nauczyciele prosili o bezpieczeństwo i radość  z tego wydarzenia. Wówczas też uczestnicy poznali plan dnia, po czym wszyscy wyszli na szkolne boisko. Najważniejszym punktem były rozgrywki piłkarskie – dziewczynki grały  w hali, chłopcy na boisku. Każda klasa spotkała się w sportowej walce  z każdą. Na murawie znalazło się wielu utalentowanych zawodników, a rozgrywkom towarzyszyły potężne emocje i stres, by nie zawieść oczekiwań klasy.
Jednak mecze piłkarskie to nie wszystko. W trakcie rozgrywek można było uczestniczyć w konkurencjach indywidualnych takich jak: rzut piłką do kosza, skok w dal, skoki na skakance, zwis na drążku, rzut piłką lekarską… Niektórzy brali udział w turnieju tenisa stołowego. Ostatnią konkurencją była sztafeta klas, w której uczestniczyło po osiem osób z każdej klasy – po cztery dziewczyny i czterech chłopców . Walka  była bardzo  zacięta i pełna emocji.
Bardzo spodobał się pomysł  meczu koszykówki pomiędzy nauczycielami a uczniami. Każda klasa  wybrała chłopca i dziewczynkę, którzy w kolejnych  trzech grupach walczyli  z nauczycielami. Dorośli też mogli się zmieniać.
Po tym emocjonującym  wydarzeniu odbył się obiad  zakończony lodami, a po nim krótkie podsumowanie  dnia czyli  rozdanie  nagród i  drobnych upominków dla każdego dziecka. Klasy szóste czekała jeszcze jedna atrakcja – basen, na którym  wszyscy  się świetnie bawili. Ten radosny dzień dzieci uznały  za  bardzo udany.
POWRÓT