Spotkanie autorskie z Panem Łukaszem Wierzbickim

Screen Shot 2016-08-30 at 15.40.44

Spotkanie autorskie z Panem Łukaszem Wierzbickim

W czwartek 12 lutego klasy drugie uczestniczyły w spotkaniu z p. Łukaszem Wierzbickim – autorem takich książek jak: „Afryka Kazika”, „Machiną przez Chiny” czy „Dziadek i Niedźwiadek”. Pana Wierzbickiego w szkole gościliśmy po raz drugi. Na pierwszym spotkaniu dzieci dowiedziały się jak i dlaczego powstała książka „Afryka Kazika” oraz z jakimi przygodami mierzył się tytułowy bohater. Autor opowiadał nam o swoich przygodach z dzieciństwa, pomyśle zostania pisarzem oraz o swoich inspiracjach do pisania książek.

W czwartek drugoklasiści zapoznani zostali z dosyć nietypową postacią – Niedźwiadkiem Wojtkiem, który to służył u boku polskich żołnierzy  w 2 Korpusie dowodzonym przez gen. Andersa. Pan Łukasz Wierzbicki opowiadając tą niesamowitą przygodę pokazywał wiele ciekawych rekwizytów z czasów II Wojny Światowej. Miał ze sobą stare fotografie oraz filmy, na których był przedstawiony  Wojtek.  Gdy zaczął opowiadać, uczniowie byli pod wielkim wrażeniem. Dowiedzieli się, że na historię niedźwiadka zwróciła uwagę sąsiadka pisarza, która zachęciła autora do spisania wspomnień polskich żołnierzy. Dzieci były niesamowicie zdziwione, gdy usłyszały, że główny bohater „Dziadka i niedźwiadka” spał, jadł oraz bawił się z żołnierzami, nosił skrzynię z amunicją i pływał w morzu. Prawdziwa opowieść o szeregowym Wojtku wywarła na uczniach tak ogromne wrażenie, pobudziła ich naturalną ciekawość i dlatego  wielu z nich, po spotkaniu, udało się do biblioteki, chcąc wypożyczyć książkę, aby zapoznać się dokładnie z przygodami tego niezwykłego bohatera.

POWRÓT