Spotkanie autorskie z Panią Joanną Papuzińską

papuzinska_2014_2015g1_6n2g8jlk

Spotkanie autorskie z Panią Joanną Papuzińską

3 marca przypada Międzynarodowy Dzień Pisarzy. Z tej okazji w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panią Joanną Papuzińską, pisarką bajek i poezji dla dzieci. Pani Papuzińska zaszczyciła nas swoją obecnością po raz pierwszy, mamy jednak nadzieję że nie ostatni. Głównym celem spotkania była promocja czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów z klas I – III oraz przybliżenie zagadnień podejmowanych w książkach naszego Gościa.
Spotkanie składało się z kilku części. Pierwsza była poświęcona ogólnemu zaprezentowaniu pisarki, jej biogramu oraz barwnej twórczości, na którą składa się ponad 50 książek. Wśród nich; „Nasza mama czarodziejka”- absolutny hit autorki, będący w kanonie lektur oraz najnowsze publikacje związane z tematyką Powstania Warszawskiego – „Asiunia” czy „Mój Tato szczęściarz”.
Drugą część spotkania stanowiły gry i zabawy literackie polegające na rozszyfrowaniu wierszy, zgadywanek wymyślanych przez autorkę np. wspak oraz konkurs polegający na przedstawieniu, przez wybranych pięcioro uczniów, swojej ulubionej książki. Za piękne zaprezentowanie ulubionych dzieł dzieci otrzymały od autorki prezenty czyli jej książki.
W trzeciej części autorka oddała mikrofon uczniom, aby mogli zadawać pytania. Młodych czytelników naszej szkoły interesowały zagadnienia związane z pracą pisarki m.in. ile książek napisała Pani Papuzińska, jak długo trwa napisanie jednej z takich książek, skąd autorka czerpie inspirację, czy sama tworzy ilustracje do swoich dzieł oraz bardzo osobiste kwestie związane z rodziną.
Ostatnią częścią spotkania była promocja zakupionych wcześniej książek, podczas której uczniowie mogli otrzymać autograf oraz wymienić z autorką uwagi dotyczące wybranych z jej dorobku pozycji. Zwieńczeniem spotkania były podziękowania ze strony dzieci dla Pani Joanny Papuzińskiej – wręczono kwiaty i wiele laurek. Na pamiątkę spotkania zostały zrobione zdjęcia klasowe z NESTORKĄ LITERATURY DZIECIĘCEJ W POLSCE.
 

 

POWRÓT