Spotkanie z autorem bajek panem Tomaszem Sakiewiczem

autorem_sakiewiczem_2015_20161

Spotkanie z autorem bajek panem Tomaszem Sakiewiczem

W czwartek  10  grudnia klasy 3a, 3b i 3c oraz  4b uczestniczyły w  spotkaniu z dziennikarzem panem Tomaszem Sakiewiczem autorem książki „Bajki dla Alicji i Marysi”.
Uczniowie dowiedzieli się, że  autor napisał te bajki dla swoich córek: ośmioletniej Marysi i sześcioletniej Alicji.  Jego przyjaciele nakłonili go do publikacji napisanych opowiadań. Dzięki ich pomysłowi wspólnie z panem Tomaszem Sakiewiczem mogliśmy odkrywać w naszej sali widowiskowej zaczarowany świat mądrych, zabawnych bajek.  
Autor osobiście przeczytał dzieciom następujące bajki „Każdy ma swojego krasnoludka”, „Zamorski gość”, „Misio z Marszałkowskiej”.
Uczniowie poznali genezę opowiadania „Paryżanka z Chin”.  Okazało się, że jedna z córek poprosiła o prezent z Chin, a druga z Paryża. Tomasz Sakiewicz napisał bajkę o Chince mieszkającej w Paryżu. W ten sposób spełnił życzenia obu córek.Dziennikarz wspomniał również o bajce opartej na autentycznych faktach. Biedny chłopiec, który nie otrzymał żadnego prezentu na Pierwszą Komunię, oznajmił swoim zamożnym kolegom i koleżankom, iż dla niego w tym dniu najcenniejszym darem był otrzymany Pan Jezus.
Dzieci dowiedziały się, że dziennikarz  planuje pisać bajki także dla synów (bliźniaków) Mateusza i Konstantego.
Pod koniec spotkania uczniowie zadawali pytania autorowi bajek, na które chętnie odpowiadał. Później wpisał dedykacje do książek. Na pożegnanie dzieci wręczyły  panu Tomaszowi Sakiewiczowi  laurki oraz kwiaty.
POWRÓT