Spotkanie z Parą Prezydencką – klasa 1b , 2c – 28 kwietnia

Palac_prezydencji_1c_2015_20165

Spotkanie z Parą Prezydencką – klasa 1b , 2c – 28 kwietnia

 
Dzięki uprzejmości dobrych ludzi spotkaliśmy się w Pałacu Prezydenckim najpierw z Panią Prezydentową , która poświęciła naszej grupie naprawdę dużo czasu. Tym spotkaniem byliśmy bardzo przejęci,  wiedzieliśmy, że jesteśmy mile widzianymi gośćmi, o czym świadczył serdeczny uśmiech  i ujmująca rozmowa z Pierwszą Damą, która uważnie wysłuchała piosenki „Pałacyk Michla”, a  także wierszy recytowanych przez Helenkę Wójtowicz    pt. „Lubię chodzić Krakowskim Przedmieściem” i  Gabrysię Filipiak pt. „Wiwat 3 Maja”.  Następnie dzieci podarowały Pierwszej Damie laurki oraz rysunki przedstawiające Parę Prezydencką. Każdą  laurkę Pani Prezydentowa uważnie obejrzała, dodając jakiś miły komentarz lub zapytanie. Szczególnie zainteresowała się portretem wykonanym przez Bartka Jażdżyka z klasy 2c, pytając, czy jest to samodzielna praca – oczywiście tak było!
W tym czasie Pani się pochyliła, ponieważ każde dziecko starało się coś powiedzieć o swej laurce.  Pani Prezydentowa opowiedziała   też o sobie, że uczyła w szkole języka niemieckiego i że jest to bardzo łatwy język do nauczenia, zachęcając również nas do nauki tego języka w przyszłości.  Dzieci pytały panią Agatę Kornhauser-Dudę o to, jak przebiegają oficjalne uroczystości i jak wygląda dzień pracy głowy państwa. Wkrótce pojawił się również Pan Prezydent Andrzej Duda, który właśnie udawał się do Bystrzycy Kłodzkiej. Po krótkiej rozmowie zaproponował, abyśmy zrobili sobie wspólne zdjęcie. Od razu ustawiliśmy się: najpierw klasa pierwsza, potem druga.  
Na zakończenie naszego spotkania jeszcze zaśpiewaliśmy piosenkę i zostaliśmy poczęstowani najbardziej polskimi cukierkami – krówkami  w papierkach z rysunkiem Pałacu Prezydenckiego.
W końcu musieliśmy się pożegnać – Panią wzywały inne obowiązki,  jednak nikt z nas nie odczuł nawet przez chwilę, że się gdzieś śpieszy. Podczas rozmowy z uczniami pierwsza para zapewniła, że w Pałacu Prezydenckim powstanie specjalna wystawa obrazków, którymi dzieci obdarowały Panią Prezydentową. Rzeczywiście tak się stało i w kilka dni po tym spotkaniu mogliśmy podziwiać piękne zdjęcia na stronie Prezydenta Polski. Trzeba przyznać, że rozpierała nas z tego powodu duma i szczera radość.
Później zwiedziliśmy Pałac Prezydencki z panią przewodnik, która nam wszystko dokładnie objaśniała. Przy wyjściu podziękowaliśmy i  pożegnaliśmy się z panią przewodnik oraz panami z BOR-u i wróciliśmy szczęśliwi do  naszej szkoły.
POWRÓT